Ana SayfaKripto Para HaberleriBüyük Denetim Şirketi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Rapor Yayınladı

Büyük Denetim Şirketi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Rapor Yayınladı

Büyük Denetim Şirketi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Rapor Yayınladı

Küresel denetim devi KPMG tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre 2022’nin ikinci yarısında kripto para yatırımları yavaşlayabilir.

KPMG’nin Pulse of Fintech H1’22 raporuna göre kripto piyasaları, yılın ikinci yarısında yatırımcı duyarlılığının yavaşlamasına neden olan zorluklarla karşılaşmaya devam edecek.

Kripto sektörü 2022’nin ilk yarısında önemli zorluklar yaşarken, kripto odaklı şirketler 14,2 milyar dolar yatırım aldı.

Kripto ve blok zinciri yatırımları, giderek altyapıya odaklanacak. Kripto para birimlerine yapılan yatırımın yılın ikinci yarısında daha da yavaşlaması beklenirken, muhtemelen finansal piyasa modernizasyonunda blok zincirinin kullanımına odaklanmaya devam edilecek.

Denetim firması, token’lar ve değiştirilemez token’lar (NFT) sunan perakende firmalarının en çok etkileneceğini söylüyor.

KMPG, 2022’nin ilk yarısında kripto alanında meydana gelen sıkıntılı olaylara rağmen, sektöre ne kadar para aktığı açısından 2021 yılı dışında önceki yıllara kıyasla hala güçlü olduğunu açıkladı.

Beklenmedik Rusya-Ukrayna çatışması, yükselen enflasyon ve Terra ekosisteminin çöküşü nedeniyle bu yılın ilk çeyreğinin ortasından bu yana kripto sektörünün önemli ölçüde çökmesine rağmen, yıl ortasındaki yatırım 2021’den önceki tüm yılların çok üzerinde kaldı.

Bu, alanın büyüyen olgunluğunu ve yatırım çeken teknolojilerin ve çözümlerin genişliğini vurgulamaktadır.

KPMG daha sonra 2018’de kripto para piyasasında ortaya çıkan önemli bir eğilimi vurguladı: kurumsallar, dijital varlıklar üzerinde en iyi yatırımcılar olarak perakende yatırımcıları geride bırakıyor.

2018’den önce, çoğu kripto yatırımı, perakende yatırımcılardan geliyordu. O zamandan beri yatırımcı profili değişti, kurumsal yatırımcılar artık çok daha büyük bir yatırım payını oluşturuyor. Bu, kripto varlıklarıyla ilgili risk algısında önemli değişikliklere neden oldu.

Kripto varlıkları tarihsel olarak yatırım riski açısından geleneksel varlıklarla ilişkisiz olarak görülse de, şimdi çok benzer şekilde hareket ediyorlar.

(Visited 58 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz