Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFi’lerde domino etkisi! Finblox da kervana katıldı…

DeFi’lerde domino etkisi! Finblox da kervana katıldı…

3AC'deki mali krizin etkileri, kripto kredi platformu Finblox'un ödüller ve para çekimlerini kısıtladığını duyurmasıyla ortaya çıkmaya başladı

Finblox da kervana katıldı…

Kripto tasarruf platformu Finblox dün, ödüllerin dondurulması ve günlük para çekim limiti uygulanması konusunda bir Twitter gönderisi paylaştı.

Duyuru doğrudan, minimum 400 milyon dolarlık tasfiyeye maruz kalan ve iflas ettiği belirtilen Three Arrow Capital’daki (3AC) ortaya çıkan krize atıf yapıyor.

Finblox platformu, yatırım destekçisi olarak 3AC, Sequoia ve Dragonfly Capital’i listelemişti.

@cybercodetwins, 3AC şirketinin yatırımlarıyla desteklediği firmaların hazinelerini yönetmesinin genel bir uygulama olduğunu söyledi.

Platformun iş modeli, kurumlara borç vermeyi ve DeFi protokolleriyle kullanıcıların mevduatlarından getiri elde etmek üzerine kurulmuş. Örneğin, kullanıcılara Axie Infinity (AXS) mevduatlarında yüzde 90’a kadar APY sunarken, diğer teklifleri sektördeki standartlara daha uygun getiriler.

Finblox açıklaması

Açıklama, mevcut piyasa koşullarını ve 3AC’yi etkilemesi hakkında bilgilendirme yaparak başlıyor.

Fimblox “verim yaratmak ve riski mümkün olduğunca eşit bir şekilde yaymak” için sekiz ortak ve protokolle birlikte çalışıyor. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, aşağıdaki eylemler yürürlüğe girecektir:

  • tüm kullanıcılar için ödülleri duraklatmak
  • tüm katmanlar için para çekimlerini aylık maksimum 1.500 dolar olmak üzere, günlük 500 dolarla sınırlamak
  • yönlendirme ödüllerini ertelemek
  • yeni kullanıcı hesap açılışını durdurmak

Kullanıcılarımızın fonlarını korumak ve hizmetlerimizi tam olarak eski haline getirmek için elinden gelen her şeyi yapacağız.

three arrows capital 1 milyar dolarlik bitcoine sahip 60211a56792cc

İp üstündeki cambaz: Three Arrows Capital

Diğer taraftan, 3AC’nin hafta sonunda marj çağrılarını karşılayamayacağına dair söylentiler, token fiyatları üzerinde baskı yaratıyor.

Nansen’de şirketin pozisyonlarını izleyen Analist Andrew Thurman, 3AC’nin sonuç olarak “pozisyonlarının önemli kısımlarını değiştirmektr olduğunu” söylüyor. Karıştırma, muhtemelen yatırım yapılan firmalarda tutulan varlıkları içerecek.

8Blocks Capital yöneticisi Danny Yuan, durumu “3AC bulaşması” olarak nitelendiriyor. Daha fazla bilgi veren Yuan, 3AC’nin aşırı şiştiğini ve aşırı maruz kaldığını söyledi. Ayrıca, 3AC’nin marj çağrılarını karşılamak yerine “herkesi cevapsız bıraktığını” söyledi.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,208.77 1.61%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,046.42 0.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.448975 0.35%
solana
Solana (SOL) $ 32.43 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.313329 0.78%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066632 2.72%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.17 1.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.07 0.97%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.75 2.25%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.02 3.53%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.303789 0.27%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.456042 2.89%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.29 0.65%