Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaDeFi HaberleriDeFi ekosisteminde işler yolunda gitmiyor: IntoTheBlock

DeFi ekosisteminde işler yolunda gitmiyor: IntoTheBlock

DeFi ekosistemi, son yaşanan düşüşlerin ardından geriye doğru bir seyir izlemeye başladı.

DeFi ekosisteminde işler yolunda gitmiyor: IntoTheBlock

Blockchain analiz şirketi IntoTheBlock’un en son verileri, merkezi olmayan finansın (DeFi) ayı piyasasından ne kadar etkilendiğini açıkça gösteriyor.

IntoTheBlock’un raporlarına göre, yaklaşık 170 milyar dolarlık mevduatın sektörden çekilmesinin ardından, DeFi’deki TVL, Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

TVL, bir protokolün akıllı sözleşmelerine yatırılan sermaye miktarını ifade eder ve genellikle bir kripto ekosisteminin sağlığını ölçmek için kullanılır.

2,5 yılın en düşük seviyesine gelmek, düşen getiriler ve artan istismar olaylarının yatırımcıların piyasadan çekilmesine yol açtığı bir dönemde meydana geldi.

IntoTheBlock’un verilerine göre, protokollere yatırılan sermaye miktarı, piyasanın son aylarda yükselişe geçmesine rağmen hala azalmaya devam etti.

DeFi neden güç kaybediyor?

“Düşen token fiyatları, birçok protokolün yatırımcılara sunulan getirinin (tokenlar tarafından sağlanan) düşmesine ve dolayısıyla TVL’nin düşmesine neden oldu. Bu da protokolün algılanan değerini azaltarak olumsuz bir geri bildirim döngüsüne yol açtı.”

IntoTheBlock, merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI) için özel olarak geliştirilen yeni bir Telegram tabanlı ticaret botu olan Unibot’un (UNIBOT), şu anda ekosistem içinde en parlak platformlardan biri olduğunu ifade etti.

“Genel olarak, azalan TVL sayılarına rağmen, ekosistemde hala birçok deney gerçekleşiyor. Oluşmuş protokoller düşük borçlanma maliyetlerini ve sürdürülebilir getirileri tercih ederken, yeni protokoller DeFi deneyimini kolaylaştırmaya odaklanıyor. Hangi yaklaşımın nihayetinde daha başarılı olacağına dair net bir yanıt olmasa da, her iki yaklaşımın da DeFi sektörünü canlandırmak için umut verici işaretler sunduğunu söylemek mümkün.”

(Visited 9 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz