Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriDAO'nun Mucidi Ethereum ile Yollarını Ayırdı!

DAO’nun Mucidi Ethereum ile Yollarını Ayırdı!

DAO'nun Mucidi Ethereum ile Yollarını Ayırdı

DAO’nun yapısının arkasındaki ana tasarımcılardan biri olan Stephan Tual, dokuz yıl sonra Ethereum topluluğundan ayrıldı. İnşa etmek istediği şey ile projenin amacının arasındaki kopukluğun buna neden olduğunu belirtti.

Ethereum Londra buluşmasına gönderdiği bir e-postada şunları aktardı:

Vicdanım gereği Web 3.0’da her şey yolundaymış gibi davranmaya devam edemem.

Tual, ayrı bir Reddit gönderisinde daha fazla ayrıntı verdi. Bu gönderi, DAO ve yazılım şirketi Slock.it’in bunun bir parçası olduğu yönündeki bir dizi algılanan eleştiriyi ve sahte iddiaları ele aldı. Ayrıca, mevcut Ethereum durumu ile olan bağlantısının kesilmesine de gitti.

‘Blok zinciri’ sektörü (riskten korunma fonu “dağıtılmış defter” terminolojisi), merkezi NFT’ler, bitmeyen Ponzi şemaları, yasadışı menkul kıymetler veya en yakın düzenleyiciye bağlılık sözü veren dönek dalkavuklar sirkine dönüştü.

Tual, artık ağ ağları ve yazılım tanımlı radyo iletişimi dahil olmak üzere diğer teknolojilere odaklanmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Tual Ethereum İçin Neler Yaptı?

Ocak 2014’te Tual, Ethereum projesine baş iletişim sorumlusu olarak katıldı. 2016’da DAO’lar oluşturmak için bir çerçeve oluşturan Slock.it’i oluşturmak için Eylül 2015’te Ethereum’dan ayrıldı. O yıl, büyük bir geliştirici topluluğu, Slock.it ile koordineli olarak çerçeveyi aldı ve başlatmak için kullandı.

DAO, kitle fonlamasına odaklanan gerçekten merkezi olmayan özerk bir organizasyona yönelik ilk büyük girişimdi. Kodundaki bir hatadan yararlanılmadan önce çok fazla yatırım çekti. Sorun o kadar şiddetliydi ki, Ethereum blok zinciri sona erdi ve bugün bildiğimiz ETH ve ETC ile sonuçlandı.

DAO’nun çöküşünün ardından Tual, ilgi odağı olmaktan çıktı ancak toplulukta aktif kaldı. Kripto odaklı bir yapay laboratuvar oluşturmak için 2017’de Slock.it’ten ayrıldı ve Londra’da Ethereum etkinliklerini düzenlemeye devam etti.

The DAO’daki hatayı kimin kullandığına gelince, Tual herhangi bir ayrıntı vermedi, ancak “gerçeğin sonunda ortaya çıkacağını” sözlerine ekledi.

(Visited 52 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Tarih belli oldu! Ripple davasında karar çıkıyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz