Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriCZ'nin servetinde devasa düşüş

CZ’nin servetinde devasa düşüş

CZ'nin servetinde devasa düşüş

Bloomberg haberine göre, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’de işlem hacimleri düşerken CZ’nin servetinden 11.9 milyar dolar gibi büyük bir miktar silindi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, Binance‘in gelirlerine ilişkin revize edilmiş tahminlerde %38’lik bir düşüş öngörüldü.

Binance’in hacimlerinde yaşanan düşüş, Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin de borsa ile ilgili kötümser tahminlerde bulunmasına neden oldu. Tüm bu yaşananlar, CZ’nin servetinden 11,9 milyar doları silerek 17,2 milyar dolara geriletti.

Haziran, Binance için çok önemli bir aydı. Sadece SEC Binance borsasına karşı dava açmakla kalmadı, aynı zamanda CFTC de bu tartışmaya dahil oldu.

Her iki düzenleyici kurum da Binance’i, yetersiz kara para aklama kontrolleri ve şişirilmiş ticaret hacimleri de dahil olmak üzere ihlallerle suçladı. Binance bu iddiaları şiddetle reddediyor ve şu anda mahkemede bunlarla mücadele ediyor.

Binance’in izolasyonu, ABD değerlemesini 4.7 milyar dolardan sıfıra düşüren dolar işlemlerini durdurma kararıyla daha da arttı.

Bu aksiliklere rağmen Binance için durum tamamen kötü ve kasvetli değil. Araştırma firması CCData’dan elde edilen veriler, Binance’in 2023’ün ilk çeyreğinde borsadaki toplam kripto işlemlerinin şaşırtıcı bir şekilde %62’sini yakaladığını ortaya koydu. Bu rakam o zamandan beri %51’e düşmüş olsa da borsa önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

(Visited 38 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz