Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCZ Bu Defa Coinbase'e Yöneldi! Sonra Geri Adım Attı

CZ Bu Defa Coinbase’e Yöneldi! Sonra Geri Adım Attı

CZ Bu Defa Coinbasee Yöneldi Sonra Geri Adım Attı

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bir tweetinde Coinbase ve Grayscale hakkında ciddi iddialarda bulundu. Ancak Coinbase CEO’sunun yanıt vermesiyle, CZ geri adım attı ve tweetini sildi.

 

 

CZ Ne Yapmaya Çalışıyor? 

Kripto piyasaları zaten büyük bir kaos içinde debelenirken Zhao bu defa, Coinbase’in mali sıkıntı içinde olabileceğini belirten bir tweet attı.

Binance CEO’su, kripto piyasasının en büyük korkularından birine yakıt katıyor ve en büyük Bitcoin trust’ının yöneticisi olan Grayscale’in aslında sahip olduğunu iddia ettiği BTC’lerin tamamını tutmadığını ima ediyor.

Grayscale ise mali durumuyla ilgili endişelerin yersiz olduğunu açıklayarak korkuları yatıştırmaya çalıştı. Şirket, BTC rezervlerini saklayan borsa olan Coinbase’den destek buldu.

CZ’nin tweet’i, tutulan Bitcoin sayısıyla ilgili iki ayrı iddiaya dikkat çekti. İlki Coinbase Custody CEO’su Aaron Schnarch’ın, Grayscale Bitcoin Trust adına 635.000 BTC olduğunu belirten bir açıklamasına atıf yapıyor. İkincisi ise, 600.000 BTC’den az tutan Coinbase borsasına atıfta bulunan dört aylık bir habere atıf yapıyor. 

Sadece haberleri aktarıyorum, herhangi bir iddiada bulunmuyorum.

EE92FC36 B80F 440C A1C2 BAF5C039E4FC
Twitter

Aslında Grayscale ve Coinbase ile ilgili endişeler, Grayscale’in hafta sonu, varlıkları için zincir üzerinde rezerv kanıtı uygulamayı reddetmesinden sonra su yüzüne çıkmıştı. 

Coinbase CEO’su Yanıtladı

Coinbase’in CEO’su Twitter’da yanıt vererek BTC rezervlerinin tamamen desteklendiğine dair güvence verdi. 

Orada FUD görürseniz – unutmayın, mali durumlarımız halka açıktır (biz halka açık bir şirketiz).

Tweet’in ardından CZ, tweet’i silerek geri adım attı ve şöyle yazdı

Brian Armstrong az önce bana sayıların yanlış olduğunu söyledi. Önceki tweeti sildim.

Kasıtlı Bir Girişim Mi? 

Zhao’nun Grayscale ve Coinbase tweet’leri, önceki tweet’lerinin FTX’in çöküşünü tetiklemesinden sadece iki hafta sonrasında geldi. Zhao iddiaları şiddetle reddetse de, birçok kişi son tweet’leri başka bir rakibini alt etmeye yönelik kasıtlı bir girişim olarak yorumluyor.

(Visited 72 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz