Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriCrypto.com CEO’suna göre bu ayı piyasası farklı

Crypto.com CEO’suna göre bu ayı piyasası farklı

Ayı piyasası burada, ancak Kris Marszalek’e göre kripto daha güçlü şekilde geri gelecek.

Crypto.com CEO’suna göre bu ayı piyasası farklı

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, acımasız çöküşü ‘gerçekten zor bir gün’ olarak nitelendirdi. Son bir hafta içinde, toplam piyasa değeri 570 milyar dolar veya yüzde 33 kayıp verdi.

Crypto.com CEO’su bardağın dolu tarafına bakıyor

Çöküşlerde, ürken yatırımcılar kayıplarını minimuma indirmeye çalıştıkça, daima daha fazla panik satışı tehdidi oluşur. Öte yandan, sektörün öncülerinde küçük de olsa umut ışıkları da yok değil. Örneğin Marszalek, son ayı piyasasındaki baskın görüşün aksine, ‘kimsenin kriptonun hayatta kalabilmesini sorgulamadığına’ dikkat çekiyor.

Son ayı piyasası, kapanan çok sayıda projeyle belirlendi. Aynı şey bu sefer de geçerli olacak.

Ayı piyasası burada

Bu hafta kriptolardaki satış, boğa döngüsünde olma fikrini tamamen ortadan kaldırdı. Geçen hafta, ilk 100 tokenin tamamı çift haneli kayıplar yaşadı.

İlginç bir şekilde MAKER, son hafta yüzde 12 kazançla en iyi performansı elde etti. Oasis Network, Fantom ve ThorChain sırasıyla %53, %45 ve %46 değer kaybıyla en çok etkilenenler arasındaydılar.

Ancak dev borsanın CEO’su, bu defa kimsenin endüstrinin hayatta kalmasını sorgulamadığına dikkat çekiyor. Fakat bu, her projenin illa ki bir sonraki boğa aşamasına geçeceği anlamına da gelmiyor.

Coinopsy.com sitesi, ölü projeleri şaka, dolandırıcılık ve terk edilmiş kategorileriyle listeliyor. Tarihsel sıralama, 2018 yılında 753 kripto projesinin öldüğünü ve ayı piyasasının yıkımının ölçeğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir:  Coinbase yol haritasına ekledi; MAGIC yüzde 60 yaptı!

Fakat, 2018 yılında bu yana köprünün altından çok sular aktı. Örneğin, Mart 2018’deki sayısı 1.658 iken, Şubat 2022 itibariyle 10.397 ayrı kripto projesi bulunuyor.

Bununla birlikte, şimdiki ayı piyasasında binlerce kripto projesinin ölebileceğini tahmin etmek gerçek dışılık olmaz.

Do Kwon, projelerin yüzde 95’inin öleceğini söylüyor

Terra kurucu ortağı Do Kwon, neredeyse tüm kripto projelerinin öleceği fikrinde. Yakın zaman önceki bir röportajda, fırtınadan önce, projelerin yüzde 95’inin başarısız olacağını ve ‘şirketlerin ölümünü izlemenin de eğlencesi bulunduğunu’ söylemişti.

Trajikomik şekilde, Terra bu hafta değerinin tamamına yakınını kaybederken, bahsettiği ölüler arasında yerini alacak gibi görünüyor. Fakat, evrendeki çok az kişinin eğlendiği söylenebilir.

Terra’nın UST stabilcoin sabitleyicisini kaybetmesi, piyasadaki çöküşün arkasındaki tek faktör değildi. Ancak yine de son hareketler için oldukça önemli bir tetikleyiciydi.

Şimdilik otopsi devam etmekte.

(Visited 298 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel