Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCosmos Hub'ın çığır açacak yeni özelliği için geri sayım başladı!

Cosmos Hub’ın çığır açacak yeni özelliği için geri sayım başladı!

Cosmos Hub'ın çığır açacak yeni özelliği için geri sayım başladı!

Cosmos, önümüzdeki aylarda ‘zincirler arası güvenlik’ (interchain security) adı verilen yeni bir özelliği devreye alacak. Zincirler arası güvenlik ise uygulamaya özel belirli zincirlerin Cosmos Hub’ı kullanarak kendilerini güvenceye almalarını sağlayacak.

Dün Cosmos katılımcısı tarafından yayımlanan bir belge, ağın yakında zincirler arası güveniliği sağlayacağını ortaya koydu.

Cosmos’a katkıda bulunanlara göre, zincirler arası güvenlik, Ağustos ve Eylül ayları arasında devreye girecek.

‘Zincirler arası güvenlik’ nedir?

200’den fazla blok zincirinden oluşan bir ekosistem olan Cosmos, geliştiricilerin kendi doğrulayıcılarını yönetebilmeleri durumunda, uygulamaya özel yeni zincirler oluşturmasına olanak tanır.

Ancak sıfırdan bir doğrulayıcı seti oluşturmak çok fazla zaman ve kaynak tüketir. Zincirler arası güvenliğin devreye girdiği yer de tam burasıdır.

Bu özellik, bağımsız doğrulayıcılar kurmak yerine, yeni etkin blok zincirlerinin Cosmos Hub’ın güvenlik doğrulayıcılarına kullanmasını mümkün kılacaktır.

Bu aynı zamanda, blok zincirlerinin doğrulayıcılara ücret göndereceği ve ATOM staker’larına daha fazla ödül sağlayacağı anlamına da gelir.

Topluluk havuzu teklif edildi

Cosmos’a katkıda bulunanlara göre:

Ağustos/Eylül 2022’de piyasaya sürülecek olan Interchain Security, 175+ Cosmos Hub doğrulayıcı setinin tamamından yararlanarak, Cosmos’ta en yüksek güvenlik seviyesini elde etmek için diğer projelerin önüne geçecek.

Öte yandan zincirler arası güvenlik, Cosmos’ta kendi blok zincirini olarak başlatmak isteyen ekosistemin dışındaki yerleşik projeler için de hayati önem taşıyabilir.

Cosmos katkıda bulunanlar, zincirler arası güvenlik kullanan projeleri ekosisteme çekmek için, resmi Cosmos Hub topluluk havuzundan 150.000 ATOM token (1.1 milyon dolar) harcamayı önerdiler.

(Visited 343 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%