Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriÇöküşten Önce LUNA Dövmesi Yaptıran CEO Konuştu

Çöküşten Önce LUNA Dövmesi Yaptıran CEO Konuştu

Çöküşten Önce LUNA Dövmesi Yaptıran CEO Konuştu

Bloomberg’e göre LUNA dövmesi yaptıran Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz, kripto para birimlerinin geleneksel finansal piyasalardaki sorunlara rağmen direndiğini belirtti.

Ünlü CEO, kripto para birimlerinin, nispeten az sayıda zorunlu satıcı olması nedeniyle geleneksel finansal varlıklarından daha kötü performans göstermediğini düşündüğünü söyledi.

Bugün Novogratz, kripto para sektörünün aşırı kaldıraç nedeniyle Temmuz ayı ortasında büyük bir düzeltme yaşadığını açıkladı. O zamanlar, Galaxy Dijital başkanı tasfiye etme işleminin tamamlanmadığını söyledi.

Şimdi, Novogratz’a göre bu kaldıraçların çoğu tasfiye edildi. Bu yüzden şu an piyasada çok fazla satış baskısı yok.

LUNA’nın Çöküşü

Kripto para birimleri 2022’nin başlarında hisse senetleri ile birlikte daha düşük seviyelere gerilemeye başlarken, LUNA’nın çöküşü, düşüşleri önemli ölçüde hızlandırdı ve genel piyasaya yayılmasına neden oldu.

Projenin önemli destekçilerinden biri olan Novogratz, Terra’nın çöküşünün “yürek kırıcı” olduğunu iddia etti. Milyarder, kripto para biriminin patlamasından sadece birkaç ay önce LUNA dövmesi yaptırdığı için kripto topluluğunun eleştirilerine maruz kaldı.

Mayıs ayındaki bir blog yazısında, talihsiz dövmenin ona yatırımın “alçakgönüllülük” gerektirdiği gerçeğini hatırlatacağını söyledi.

Güney Kore’de tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtığı bildirilen Terra’nın kurucusu Do Kwon’dan bahseden Novogratz, kendisine iyi dileklerini iletti.

Milyarder, ABD Federal Rezervinin (Fed) parasal sıkılaştırmayı bıraktığı anda kripto para piyasasının toparlanacağına dair öngörüsünü yineledi.

(Visited 146 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz