Çarşamba, Kasım 30, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinShares 7 ayın sonunda düzenleyiciden onayı aldı

CoinShares 7 ayın sonunda düzenleyiciden onayı aldı

CoinShares 7 ayın sonunda düzenleyiciden onayı aldı

CoinShares dün yaptığı açıklamada, AB tarafından düzenlenmiş bir kripto şirketinin satın alımını tamamladığını duyurdu.

Ayrıca bu satın alma sayesinde firmanın ürünlerini ve hizmetlerini, AB genelinde pazarlayacak kapıları açtıklarını da açıklamalara ekledi.

 

CoinShares satın alma sürecini tamamladı

Pazar günü Fransız finansal düzenleyici AMF’den onay aldıktan sonra CoinShares, Napoleon Asset Management‘i satın alma sürecini tamamladı.

Napoleon Asset Management ise AB’nin Alternatif Yatırım Fonu Yöneticileri Direktifi (AIFMD) kapsamında düzenlenen AB’nin ilk dijital varlık yöneticilerinden biridir.

Satın alma, yatırım stratejilerinden ve Napoleon tarafından geliştirilen yapay zekadan yararlanarak CoinShares’in tekliflerini destekledi. Hareket, aynı zamanda CoinShares’in güçlü bir düzenleyici çerçeve içinde faaliyet gösteren bir ticaret grubuna dönüşme tutkusunu ispatlıyor.

Napoleon artık AB’de iş yapabilecek

AIFM düzenlemesi uyarınca lisanslı bir şirket olarak Napolyon, artık, “pasaportlama” sayesinde diğer AB üye ülkelerinde iş yapma yetkisine sahip.

Anlaşma, CoinShares’in Aralık ayında Napoleon’u satın almasının ardından, düzenleyici ile yaklaşık yedi aylık istişaresinin sonucunda gerçekleşti.

30 Kasım 2021’de şirket, Napoleon’un tamamını 14.5 milyon dolara satın almak için bir satış ve satın alma anlaşması imzaladı. İşlem iki haftadan biraz daha uzun bir süre sonra tamamlandı ve Fransız düzenleyiciden onay bekleme aşamasına geçti.

Kriptonun düzenlemelere ihtiyacı var 

Bu süre zarfında AB, geçen hafta Kripto Varlık Piyasaları tasarısında (MiCA) dönüm noktası niteliğinde bir onay da dahil olmak üzere önemli değişiklikler yaptı. Geçen ayın sonunda kara para aklama faaliyetlerini azaltmayı amaçlayan bir tasarı üzerinde anlaştılar.

CoinShares’in CEO’su Jean-Marie Mognetti, kripto borç verme şirketlerindeki iflas başvuruları ve sektördeki işten çıkarmaların piyasada kargaşaya neden olduğuna şu sözlerle atıfta bulundu:

Dijital varlık sektöründeki son olaylardan sonra, kriptonun gelişmesi için güçlü bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu hiç bu kadar açık olmamıştı. Düzenlenmiş alanda giderek artan varlığımız, başlıca güçlü yönlerimizden biri. Müşterilerimize güven veriyor ve Avrupa’nın dijital varlık sektörüne liderlik etme planlarımızı ilerletiyoruz.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel