Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase: Y ve Z kuşağı kriptoyu benimseyen adayları destekleyecek

Coinbase: Y ve Z kuşağı kriptoyu benimseyen adayları destekleyecek

Coinbase: Y ve Z kuşağı kriptoyu benimseyen adayları destekleyecek

Önde gelen kripto borsası Coinbase, 1981 ile 2012 arasında doğan Amerikalıların %50’sinden fazlasının, 2024 yılında yapılacak ABD seçimlerinde büyük olasılıkla kripto paraları benimseyen adayları destekleyeceğini belirtti.

ABD’nin popüler borsası Coinbase, yeni bir blog yazısında, araştırma şirketi Bovitz, Inc. ile yapılan son anketlerin, Amerika’daki Y kuşağının ve Z kuşağının büyük bir kısmının, seçilmiş temsilcilerinin toplumsal fayda sağladığına inandıkları kriptoyu benimsemelerini istediklerini ortaya koydu.

“Ve kriptoya sahip olmanın ötesinde harekete geçiyorlar; okulda inceliyorlar, önemli bir iş kaynağı olarak görüyorlar ve 2024’te gelecek için inşa eden adayları desteklemeye ve oy vermeye hazırlanıyorlar.

Y kuşağı ve Z kuşağı yetişkinleri, bugün oy verme çağındaki nüfusun yaklaşık %40’ını oluşturuyor ve 2028 yılına kadar oy kullanma çağındaki Amerikalıların çoğunluğunu oluşturacaklar. Yarısı (%51) büyük olasılıkla kripto dostu olmaya ağırlık vereceklerini söylüyor.

Yaklaşık beşte ikisi (%39) politikacıların ve politika yapıcıların gelecek nesillere yardımcı olmak için kripto para birimi ve blockchain gibi teknolojileri desteklemesi gerektiğini belirtirken, yaşlı Amerikalılarda bu oran %28’dir.”

Nesiller arası araştırma, blog yazısında alıntılanan rapora göre, Haziran ayında Z kuşağı, Millennial, GenX ve Boomer kuşaklarından 1.000 Amerikalının katıldığı bir anketi ve 18-59 yaşları arasındaki 30 Amerikalı yetişkinle yapılan görüşmeleri içeriyordu.

(Visited 35 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz