Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase: SEC'in kararları ABD'nin geleceğini kötü etkiliyor

Coinbase: SEC’in kararları ABD’nin geleceğini kötü etkiliyor

Coinbase, SEC'in yeni bir yol izlemesini önerdi.

Coinbase: SEC'in kararları ABD'nin geleceğini kötü etkiliyor

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) sadece yaptırım odaklı bir yaklaşım benimsemesinin Amerika için olumsuz sonuçlar doğurduğunu dile getirdi.

Coinbase’in yeni bir blog yazısında, “Dünya ekonomisinin çoğu, ekonomik fırsatları artırabilecek teknolojileri benimserken, SEC’in sadece yaptırımlarla düzenlemeye odaklanması, ABD’ye milyonlarca iş kaybına neden oluyor ve fırsatları yabancı ülkelere kaydırıyor.”

Coinbase’e göre, SEC başkanı Gary Gensler’ın Mayıs 2021’de ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne yerel kripto borsalarının “SEC veya kardeş kurumumuz ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) düzenleyici bir çerçeveye sahip olmadığı” yönünde ifade vermesine rağmen, sadece yaptırımlara dayalı bir yaklaşımı benimsemekte ısrar ediyor.

Coinbase: SEC karar mekanizmasını gözden geçirmeli

Coinbase’in blog yazısına göre, Amerikalıların finansal sistemi daha adil hale getirme isteği artmasına rağmen, hâlâ yaptırıma dayalı bir yaklaşım izleniyor. Bunun sonucunda, kripto para sahibi olan her 5 Amerikalıdan 1’i bu durumdan etkileniyor. Mahkemelerin, SEC’in keyfi davranışlarını eleştirdiği Grayscale davası dahil birçok davada SEC aleyhine karar vermesine rağmen, hâlâ sadece yaptırımlara dayalı bir yaklaşım izleniyor.

Coinbase’e göre, ileriye dönük en iyi yol yasal düzenlemelerin getirilmesidir. Kongre, kapsamlı kripto mevzuatını geliştirme adımları atmalıdır. Yeni yöntemler SEC’in yaptırımlara dayalı yaklaşımına bir alternatif sunabilir.

Alternatif yöntemler, ABD’nin diğer ülkelere göre geride kalmamasını sağlama açısından kritiktir. Yasal bir düzenleme, tüketicilerin korunmasını sağlamanın yanı sıra dijital varlık inovasyonunun ve bu inovasyonun ABD’de yaratılmasının en iyi yoludur.

(Visited 4 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Coinbase'den SEC'e gövde gösterisi! Kripto lisansını resmen açıkladı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz