Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCoinbase, Ripple İçin Sahnede! XRP'yi Yine Listeler mi?

Coinbase, Ripple İçin Sahnede! XRP’yi Yine Listeler mi?

Coinbase, mahkemede Ripple'ı desteklemek ve bir Amicus Özeti dosyalamak için bir talepte bulundu

Coinbase Ripple İçin Sahnede XRPyi Yine Listeler mi

ABD’li kripto para platformu Coinbase, SEC ile olan davasında Ripple’ı desteklemek için sahneye çıktı.

Dev borsa, mahkemeye Ripple’ın Adil Bildirim Savunmasını desteklemek için bir Amicus Brifingi gönderme talebinde bulundu.

Bu arada Coinbase’in, SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın ardından, XRP’yi ilk delist eden ve işlemleri durduran platformlardan biri olduğunu belirtelim.

Coinbase, SEC Düzenlemelerinde Büyük Bir Boşluk Olduğunu İddia Ediyor

Dosyalamaya göre Coinbase, SEC ve Ripple arasındaki sorunlar hakkında ilginç bir bakış açısına sahip. 

Borsa, Komisyona açık kurallar koyarak piyasaya rehberlik etmesi için bir dilekçe de verdi. Dilekçe’de yatırımcıların gelecekte ne bekleyecekleri konusunda daha iyi bir fikre sahip olmalarının önemli olduğu belirtiyor.

Coinbase bunun yanısıra, dijital varlıklar için düzenleyici çerçevede büyük bir boşluk olduğunu öne sürüyor.

Coinbase, SEC’in Ripple’a karşı başlattığı harekette, işlemlerin yasa dışı olduğuna dair adil bir bildirimde bulunmamış olmasıyla, yasaların ihlal edilmiş olduğunu öne sürüyor.

XRP, BTC ve ETH’ye benzer mi?

Borsa’nın ayrıca, şu açıklamalarda bulunduğu görülüyor:

SEC’in 2020’de XRP’nin bir “menkul kıymet” olduğunu iddia ederek dava açmasıyla ABD’deki platformlar, XRP’yi delist ettiler. Bu süreç, nihayetinde XRP’nin piyasa değerinde 15 milyar dolarlık bir düşüşle sonuçlandı ve piyasa katılımcılarına büyük zarar verdi.

Bildirimde SEC Ripple’a, işlemlerin yasal olduğuna dair kamuya açıklama yapmasından sonra dava açtığı için, ABD’li gözetim kurumunun bu temel prensibi gözden kaçırdığı da belirtiliyor.

Amicus brifingi “mahkemenin dostu” brifingi de deniyor. İçinde, davaya doğrudan dahil olmayan bir kuruluş veya kişiler, belirli bir dava hakkında tavsiyelerde bulunur.

Brifing, Coinbase’in davayı tüm kripto endüstrisi için bir emsal olarak gördüğünü ortaya koyuyor. Bu yüzden bir Ripple zaferi çok büyük önem taşıyor, Bununla birlikte, Coinbase’in XRP’yi yeniden listeleyeceğine dair henüz bir haber bulunmuyor.

(Visited 72 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bitcoin bu haftaki FED toplantısı öncesinde 28.000 dolarda

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel