Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCoinbase haberi rastgele bir tokeni 3.5X yaptı

Coinbase haberi rastgele bir tokeni 3.5X yaptı

Coinbase'in Base adlı yeni bir Ethereum Layer-2 (L2) ağı duyurusu, rastgele BASE tokeninde yaklaşık yüzde 250’lik bir artışa yol açtı

Coinbase haberi rastgele bir tokeni 25X yaptı

Base Protocol (BASE) tokeninin fiyatı, Coinbase tarafından yapılan bir duyurunun ardından yüzde 250’ye yakın önemli bir artış yaşadı.

Duyuru, herkesin zincir üzerinde merkezsiz uygulamalar (dApps) oluşturması için güvenli, düşük maliyetli ve geliştirici dostu bir yol sağlamayı amaçlayan Base adlı yeni bir Ethereum Layer-2 (L2) ağının piyasaya sürülmesiyle ilgiliydi.

Coinbase, Base’i incube etmeyi ve zinciri zaman içinde kademeli olarak merkezsizleştirmek için kripto ürünleri oluşturma konusundaki deneyiminden yararlanmayı planlıyor.

Coinbase’in Base’i değil

Duyurudan önce 2,06 dolardan işlem gören BASE tokeninin aslında duyuruyla ile hiçbir alakası yoktu.

Haberin ortaya çıkmasından sonra, kripto para sadece birkaç saat içinde %250 bir artışla 7,05 dolarlık bir zirveye ulaştı.

Ethereum topluluğundan Anthony Sassano, Coinbase’in yeni ağı hakkında bir tweet attı ve bunun on-chain’i bir sonraki çevrimiçi platform haline getirmeye ve bir milyar kullanıcıyı kripto ekonomisine dahil etmeye yönelik önemli bir adım olduğunu yazdı.

Tweet, Base’in Ethereum tarafından destekleneceğini ve bir tokeni olmayacağını gösteriyordu. Ancak bu tweet bile spekülatörleri tokene yığmaktan caydırmadı.

Base ağı, merkezi olmayan, izinsiz ve standart, modüler, rollup-agnostik bir Superchain oluşturma vizyonuna sahip herkese açık olmayı hedefliyor.

Syncracy Capital’in kurucu ortağı Ryan Watkins’e göre yeni roll-up, Ethereum’un roll-up ekosisteminin gelişiminde bir dönüm noktası ve zincir üzerinde yüz milyonlarca yeni kullanıcıyı dahil etmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir:  Binance Avustralya kullanıcıları 9.000 AUD indirimle Bitcoin satıyor! İşte nedeni…

BASE fiyatındaki bugünkü artış, kripto piyasasındaki fiyat hareketlerinin nasıl irrasyonel bir hale gelebildiğinin en son örneklerinden birisi oldu. Zira tokenin, duyurudaki Base ağıyla hiçbir ilgisi olmasa da, bir duyuru BASE’in fiyatını bir anda 3,5 katına çıkardı.

BASE yazım anında kazançlarının bir kısmını geri vererek 4,26 dolara düştü ve doğal olarak düşüş trendini devam ettiriyor.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel