Coinbase eski CTO’su, Apple ve Google konusunda uyardı!

Apple ve Google kripto sektörüne zarar verebilir!

0
12

Coinbase eski CTO’su, Apple ve Google konusunda uyardı!

Coinbase’un eski CTO’su Balaji S. Srinivasan, Apple ve Google gibi büyük teknoloji şirketleri kripto para sektörü için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Apple ve Google kripto sektörüne zarar verebilir!

Amerikalı girişimci Balaji Srinivasan, kripto paraların sistemik risklerle karşı karşıya olduğunu ve bu risklerin Apple ve Google gibi teknoloji devlerinden kaynaklandığını belirtti.

Coinbase’un eski CTO’suna göre, bu büyük şirketler devlet tarafından kullanılarak kripto paralara zarar verebilecek bir potansiyele sahip. Srinivasan, özellikle cüzdan ifadelerinin devletler ile paylaşılması konusunda endişe ediyor.

Balaji Srinivasan, eski Andreessen Horowitz ortağı olarak, devletlerin şifrelere yetkisiz erişim sağlama olasılığını gündeme getirdi. Srinivasan, %51 saldırısının devletler için bir engel olmadığını belirtti.

Ünlü yatırımcıya göre, tek seçenek “Apple ve Google gibi şirketlerin kontrolünde olan sunucu, cihaz ve tarayıcılarda özel anahtar paylaşımının zorlanması” olarak kalıyor.

Balaji Srinivasan, Tim Cook’un baskılara karşı başarılı bir şekilde direndiğini düşünüyor. Ayrıca, uçtan uca şifreleme çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü söylüyor. Bununla birlikte, Srinivasan, şirketlere güvenmenin sorunlu olduğu gerçeğini savunuyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC eleştirmeni uyardı! Bu yıl büyük bir sürpriz yaşanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz