Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriCoinbase CEO'sunun gözünden Layer-2 vs. Bitcoin Lightning

Coinbase CEO’sunun gözünden Layer-2 vs. Bitcoin Lightning

Coinbase CEO'su Armstrong Layer-2 ve Bitcoin Lightning benimsenme düzeylerini ele aldı.

Coinbase CEO'sunun gözünden Layer-2 vs. Bitcoin Lightning

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son açıklamasında, Ethereum’un Bitcoin’in Lightning Network’ünden daha iyi bir benimsenme oranına sahip olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte Armstrong, ölçeklendirme çözümleri olarak Polygon (MATIC), Optimism (OP) ve Arbitrum (ARB)’un yoğun bir şekilde benimsendiğini belirtti.

“Lightning Network’e yeni bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz ve çeşitli şirketlerden gelen açık kaynaklı ve bazı tescilli çözümlerle çalışan, bu teknolojinin ilerlemesine yardımcı olan harika ekipler bulunuyor.

Bana göre, Ethereum üzerindeki Polygon, Optimism ve Arbitrum gibi Layer-2 çözümleri, gerçekten daha geniş bir kabul gördüler.”

Ölçeklendirme çözümleri kullanıcı dostu olmalı

Coinbase CEO’suna göre, ölçeklendirme çözümleri daha kullanıcı dostu hale gelerek benimsenme düzeyini artırabilir.

“Bunun büyük bir kısmı da kullanılabilirlikle ilgili zorluklardan kaynaklanıyor.”

Armstrong’a göre, ölçeklendirme çözümlerinin benimsenme seviyesini artırabilmek için kullanıcı dostu bir hale gelmeleri gerekiyor.

“Bu zorlukların büyük bir kısmı kullanılabilirlikle ilgili. Kanaatimce, Coinbase bu süreci gerçekten sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Eğer ortalama bir kullanıcı iseniz, genellikle bu tür ayrıntıları bilmek istemezsiniz ya da belki de bunlara fazla dikkat etmezsiniz. Örnek olarak, ortalama bir kullanıcının ödemelerini göndermek için Layer-1’den Layer-2’ye nasıl köprü kuracağını öğrenmek istememesi gibi. Sadece bir işlem yapmak istersiniz ve bu işlem basitçe gerçekleşir.

Birisi çevrimiçi bir işlem yaparken veya arkadaşına ödeme yaparken, genellikle detaylara çok fazla girmeden işlemi gerçekleştirmek ister.

Özellikle şunları düşünmek zorunda kalmamak için: Hangi ağlarda hangi kripto paralar var, alıcı bu paraları kabul ediyor mu, benim elimde hangi paralar var ve bu süreç nasıl işliyor?

İdeal olarak, tüm bu karmaşıklıkları anlamadan sadece dolar miktarını veya işlemi gerçekleştirmek istedikleri miktarı görmek isterler. Bu şekilde, işlem hızlı ve basit bir şekilde tamamlanabilir.”

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yıllar sonra ortaya çıkan Satoshi Nakamoto gerçeği

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz