Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaDeFi HaberleriCoinbase CEO'su CFTC'yi uyardı

Coinbase CEO’su CFTC’yi uyardı

Coinbase CEO'su CFTC'yi uyardı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerine karşı yaptırım uygulamaması gerektiğini ifade etti.

Geçen hafta CFTC, ZeroEx, Opyn ve Deridex gibi DeFi protokollerini yasa dışı türev ticareti yapmakla suçladı.

Düzenleyici kurum, üç firmaya para cezası verdi ve düzenlemeleri ihlal etmeyi bırakmalarını istedi.

Ancak Armstrong, bu projelerin finansal hizmet işletmeleri olmadığını ve Emtia Borsası Yasası’nın bu tür durumlar için geçerli olma olasılığının çok düşük olduğunu savundu.

Armstrong şunları söyledi: “Umudum, DeFi protokollerinin bu davaları mahkemeye taşımasıyla bir örnek oluşturacakları yönündedir. Mahkemelerin hukukun üstünlüğünü koruma konusunda istekli olduğu biliniyor. Bu tür davalardan elde edilen tek sonuç, önemli projelerin yurtdışına kaçmasına neden oluyor.”

CFTC’nin kararı yanlış!

CFTC’den Summer Mersinger ise icra işlemlerine karşı çıktı. Mersinger, CFTC’nin özellikle tüketicileri dolandırıcılık ve suiistimalden korumayı amaçlayan yeni alanlarda icra davaları açmasına karşı olmadığını, ancak bu davada üç DeFi firmasına karşı açılan davanın haklı olmadığını savundu.

Mersinger şunları söyledi: “Komisyonun bu vakalardaki kararları, müşteri fonlarının kötüye kullanıldığına veya komisyonun uygulama yetkilerini serbest bıraktığı DeFi protokolleri nedeniyle herhangi bir yatırımcının mağdur edildiğine dair hiçbir gösterge sunmuyor.”

(Visited 10 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz