Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase CEO'su düzenleyicilere çağrıda bulundu

Coinbase CEO’su düzenleyicilere çağrıda bulundu

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, net düzenleyici kuralların eksikliğinin birçok soruna yol açtığını açıkladı.

Coinbase CEO'su düzenleyicilere çağrıda bulundu

ABD merkezli kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, yaptığı son röportajda, ABD’deki kripto düzenlemelerinin eksikliğinin sektörde birçok soruna yol açtığını ifade etti.

Armstrong, gelişen ABD dijital varlık endüstrisi için açık ve net düzenleyici kuralların gerekliliğini vurguladı.

Armstrong’a göre, net düzenlemelerin eksikliği, kripto şirketlerinin iflas etmesi veya yurtdışına taşınması gibi “korkunç sonuçların” ortaya çıkmasına ve ABD’nin küresel bir finans merkezi olarak güçsüzleşmesine yol açtı.

“Şu anda yaklaşık 56 milyon Amerikalı kripto paraları kullanıyor. Yaklaşık olarak 5 Amerikalıdan 1’i demek. Blockchain teknolojinin inovasyon potansiyelini kabul eden ve aynı zamanda tüketicileri koruyan açık düzenlemelere ihtiyacımız var. Bu düzenlemeler olmadığında, çok olumsuz sonuçlarla karşılaştık. Sektördeki birçok şirket yurtdışına taşındı, borsaların kapandığını gördük ve Amerika’nın bir finans merkezi ve teknoloji lideri olarak konumunun zayıfladığını gördük.”

ETF’ler Coinbase borsasına fayda sağlayacak

Armstrong, Grayscale’in spot Bitcoin ETF oluşturma başvurusu ile ilgili olarak SEC’e karşı açılan davada alınan kararı yorumladı.

Yargıç davada, SEC’in Grayscale’in başvurusunu reddetme kararını yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar verdi. Armstrong, birçok ETF başvurusunda Coinbase’in saklayıcı olarak adlandırıldığını belirtti ve Bitcoin ETF’lerinin oluşturulmasının kripto borsası için birçok fayda getireceğini söyledi.

“ETF’ler önemli bir gelişme oldu. Coinbase’in oynayacağı önemli bir rol var. ETF başvurularının birçoğunda saklayıcı olarak seçildik. Bizim görüşümüz gerçekten iyi olacağı yönünde. Kripto ekosistemine yeni sermaye kaynakları getirecek. Hem kripto için iyi olacak hem de Coinbase için.”

(Visited 23 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Dolandırıcılıkla suçlanan kripto borsası: 11 kişi tutuklandı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz