Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCoinbase: Bu Kripto Varlık Yeni Finansal Hizmetler Çağının Temeli Olacak

Coinbase: Bu Kripto Varlık Yeni Finansal Hizmetler Çağının Temeli Olacak

Coinbase: Bu Kripto Varlık Yeni Finansal Hizmetler Çağının Temeli Olacak

ABD’li dev kripto para borsası Coinbase, bir dolara sabitlenmiş stabilcoinin, değişmekte olan finansal manzarada önemli bir rol oynayacağını bildirdi.

Yeni bir blog yazısında dev borsa, dijital paraların benimsenmesi arttıkça US Dollar Coin’in ( USDC ) küresel bir devrim niteliğindeki değişikliklerin önemli bir bileşeni olacağını belirtiyor.

USDC, 2018 yılında CENTER Konsorsiyumu’nun bir parçası olarak Coinbase ve Circle tarafından ortaklaşa oluşturulmuştu. Şimdiyse ABD’li borsa, stabilcoinin neden rakiplerinden sıyrılacağını şöyle açıklıyor.

Stabilcoinler, geleneksel finansal sistem ile kriptoekonomi arasında bir köprü oluşturarak fiat para birimlerinin blok zincirlerde daha özgür ve verimli hareket edebilecek bir biçimde var olmasına izin veriyor.

 

Birçok kripto paranın değeri her an dalgalanabilir, bu nedenle USDC gibi bir varlığa sahip olmak, alıcı ve satıcılara volatilite zamanlarında ihtiyaç duydukları istikrar ve güveni verir.

 

USDC’nin istikrarı, bir dolar veya ABD tarafından düzenlenen finans kurumlarının hesaplarında tutulan eşdeğer gerçeğe uygun değere sahip bir varlık tarafından desteklenmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Fiat destekli bir stabilcoinin (kripto destekli veya algoritmik bir kripto paranın aksine) tanımlayıcı özelliği.

Coinbase USDC’nin faydalarını listeledi

Kripto borsası ayrıca, USDC’nin dünya ekonomisine fayda sağlayabileceği çeşitli yolları listeledi:

  • Finansal katılımın toplumun yeterince temsil edilmeyen yönlerine genişletilmesi.
  • Etkin ve düşük maliyetli uluslararası varlık transferi.
  • Web 3.0’a “rampa” olarak hizmet etmek.
  • Yatırımcılara mal ve hizmetler için ödeme yapmak.

Borsa, USDC’nin bireysel kullanıcı, geliştirici ve daha büyük kurumlar için faydalı olabileceğini de ekledi.

Yazım esnasında, USDC, 53,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto varlığı durumunda.

Coinbase, stabilcoinler ve USDC hakkında bir sonuç mesajı da verdi.

Kripto’nun daha verimli adil olan açık bir finansal sistem oluşturmaya yardımcı olacağına ve USDC’nin bu yeni paradigmanın önemli bir bileşeni olacağına inanıyoruz.

(Visited 96 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel