Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriBankacılık devi Citigroup özel bir blockchain hizmeti tanıttı

Bankacılık devi Citigroup özel bir blockchain hizmeti tanıttı

Bankacılık devi Citigroup özel bir blockchain hizmeti tanıttı

Finansal hizmetler ve bankacılık devi Citigroup, müşterileri için benzersiz bir özel blockchain başlattığını duyurdu.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, banka müşteri mevduatlarını tokenleştirmeyi amaçlayan Citi Token Hizmetleri adlı bir ürünü tanıttı.

Hizmetin, nakit yönetimi ve ticaret finansmanı yeteneklerini artırmayı hedeflediği ve işlemlerin hızını artırmayı amaçladığı bildirildi.

Citigroup’un küresel hizmet başkanı Shahmir Khaliq, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Citi Token Hizmetleri’nin geliştirilmesi, kurumsal müşterilerimize gerçek zamanlı, her zaman açık, yeni nesil işlem bankacılığı hizmetleri sunma yolculuğumuzun bir parçasıdır. Tokenleştirilmiş mevduatlar” olarak adlandırılanlar, banka taleplerini temsil ediyor ve anında blockchain üzerinde aktarılabiliyor.”

Citi Token Hizmetleri test edildi!

Bloomberg raporuna göre, Citigroup, yeni sistemi New York Federal Reserve Bank ile test etti. Sistem, bankaların müşterileri için dijital para üretmesine olanak tanıyor ve bu para daha sonra merkez bankası rezervleri kullanılarak temizlenebiliyor. Test başarılı kabul edildi ve dijital doların, mevduatlara yönelik yasal muameleyi değiştirmeden toptan ödemeleri artırabileceğini gösterdi.

Citigroup’un hazine ve ticaret çözümleri bölümünün küresel dijital varlıklar başkanı Ryan Ruggs, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kesinti süreleri ve hizmet penceresindeki boşluklarla ilgili sürtünmeler azalacak. Citi ağındaki çözümlerimiz, Düzenlenmiş Sorumluluk Ağı gibi girişimlerde kapsayıcı ve açık sektör iş birlikleri ile tamamlanıyor.”

(Visited 4 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz