Circle, euro destekli stablecoin’ini bu ağ üzerinde piyasaya sürecek

Circle, Euro Coin'i Avalanche blockchain üzerinde piyasaya sürdü.

0
6

Circle, euro destekli stablecoin'ini bu ağ üzerinde piyasaya sürecek

Circle bugün, tamamen rezervlenmiş euro destekli stablecoin olan kripto para birimi Euro Coin’i, daha hızlı işlemlere yardımcı olması amacıyla Avalanche platformunda piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bu sürüm, geliştiriciler ve kullanıcılar için daha verimli ödemeler ve finansal hizmetler sunmayı hedefliyor.

Euro Coin Avalanche ağında çalışacak!

Circle’da Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Joao Reginatto şunları söyledi:

“Geçen yıl Ethereum’da Euro Coin’i ilk kez kullanıma sunduğumuzda, internet bağlantısı olan herkesin sınırlar ve saat dilimleri boyunca euro’ya erişmesini istedik. Avalanche’ın hızlı ve verimli platformunda Euro Coin’i piyasaya sürerek, geliştiricilerin ve kullanıcılarının neredeyse anında, daha uygun maliyetli finansal işlemleri deneyimlemelerine ve ödemeler, havaleler ve 7/24 FX için yeni olasılıkların kilidini açmasına yardımcı olabiliriz.” 

Euro Coin’in Avalanche üzerinde yerel olarak kullanılabilir hale gelmesi, euro likiditesini artırma ve Euro Coin’i kullanarak hem euro hem de ABD dolarıyla işlem yapmak isteyen küresel kullanıcılara seçenek sunma konusunda yardımcı olabilir.

Raporda belirtildiğine göre, önde gelen Avalanche uygulamaları ve cüzdanları Euro Coin’i destekleyecek. Bu platformlar arasında BENQI, Kablolar, Core, Curve, Dexalot, GMX, NFT-TiX, Pangolin, Platypus, Shift Markets ve Trader Joe gibi isimler bulunuyor.

Bu destek, Euro Coin’in bu platformlarda kullanılabilirliğini ve entegrasyonunu sağlayarak kullanıcılara çeşitli finansal hizmetler sunma imkanı verebilir.

(Visited 3 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz