Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriCircle CEO’su: FTX Çöküşü, Kripto’nun ‘Lehman Brothers Anı’dır

Circle CEO’su: FTX Çöküşü, Kripto’nun ‘Lehman Brothers Anı’dır

Allaire, kripto endüstrisinde çok şeyin değişmesi gerektiğini söylüyor

Circle CEO FTX Çöküşü Kriptonun Lehman Brothers Anı

USDC ihraççısı Circle şirketinin CEO’su Jeremy Allaire, 2008’deki mali krizi başlatan olaya atıfta bulunarak kripto borsası FTX’deki krizi, Kripto’nun “Lehman Brothers anı” olarak isimlendirdi.

Başlıklar

Kripto’nun “Lehman Brothers Anı”

Şirketin CEO’su Jeremy Allaire, kripto piyasasını büyük bir kargaşa ve belirsizliğe sürükleyen FTX likidite krizine, Kripto’nun “Lehman Brothers Anı” adını verdi ve tam da ona bir yanıt olarak çıkartılmış olan bu teknolojinin bir sarmala girmesinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi

On yıldır bu sektörün içinde olan biri olarak, 2008’deki Lehman Bros. anına tepki olarak ortaya çıkan bir teknolojinin, kendi versiyonunun ortaya çıkmasına neden olması hayal kırıklığı yaratıyor. Lehman Brothers, elbette, 2008 küresel mali krizinin başlamasına yardımcı olmuştu.

Şirketin CEO’su ayrıca, USDC stabilcoinin kriptolarda süren belirsizliğe rağmen krizden etkilenmediğini de söyledi.

Nitekim, USDC, kripto piyasalarındaki en büyük stabilcoinlerden biri olup, halen devam etmekte olan krizden bir bulaşmayla etkilenmesi felaket olacaktır. 

Allaire, 2014’ten bu yana dünyanın birçok yerinde düzenlenmiş olduğunu belirterek, USDC’nin tamamen nakit ve hazine bonoları ile desteklendiğini de vurguladı.

CEO bunun yanısıra USDC’nin ayrıntılı şeffaf kayıtlara sahip olduğunu ve dünya çapında üst düzey varlık yöneticileri ve saklayıcılar tarafından güvenildiğini de sözlerine ekledi. 

FTX Krizi 

Binance CEO’su CZ’nin, borsanın tüm FTT token varlıklarını satacağını açıklamasından bu yana FTT tokeni değerinin %80’inden fazlasını kaybetmişti.

İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

FTX CEO'su Bitcoin'in Ne Zaman Geri Döneceğini Cevapladı

Allaire ayrıca, geçmiş boğa piyasasının, var olmayan, faydaya bakılmadan, doğası gereği tamamen spekülatif olan bir değer getirdiğini de söyledi. Bununla birlikte, mevcut piyasa düşüşünün, özellikle şeffaflık ve bilançoları spekülatif tokenlerle dolu opak şirketler söz konusu olduğunda, kriptolardaki köklü sorunları ortaya çıkardığını da belirtti. 

CEO, kripto endüstrisini spekülatif doğasından daha fazla şeffaflığa bağlı olan “fayda değeri aşaması” olarak adlandırdığı sürece geçmeye çağırarak,
geçiş için altyapının zaten mevcut olduğuna inandığını söyledi.

ABD’nin düzenleyici netlik ve yönerge eksikliğinin, riskli, spekülatif bir ortamı teşvik ettiğini ve şirketlerin denizaşırı faaliyet göstermesine neden olduğunu belirten Allaire’e göre, bu şirketlerin daha iyi hesap verebilirliğinin sağlanması gerekiyor. 

(Visited 94 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz