Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriÇinli İstihbaratçı’dan FBI Ajanına Bitcoin Rüşveti

Çinli İstihbaratçı’dan FBI Ajanına Bitcoin Rüşveti

2 Çinli İstihbaratçı FBI Ajanına Bitcoin BTC Rüşvet Vermekle Suçlanıyor

Çinli istihbaratçılar, ABD’deki bir mahkemenin belgelerini çalmaya teşebbüs etmek ve bir FBI ajanına Bitcoin (BTC) ile rüşvet vermekle suçlanıyor.

Rüşvetin Belgesi Bitcoin

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) yaptığı bir açıklamaya göre, Guochun He ve Zheng Wang isimli iki Çinli, bazı mahkeme belgeleriyle bilgileri elde etmeyi tasarlayarak Çinli bir telekomünikasyon şirketinin devam eden bir ceza davasına müdahale etmeye çalışmışlar.

Wall Street Journal, söz konusu şirketin telekomünikasyon devi Huawei firması olduğunu yazdı.

Hâlâ serbest olan sanıkların, New York Savcılığı’ndan soruşturmayla ilgili bir belgeyi kendilerine teslim etmeleri karşılığında bir ABD hükümet yetkilisine 61 bin dolarlık Bitcoin (BTC) ödedikleri iddia ediliyor.

He ve Wang, temasa geçtikleri kişinin aslında FBI’ın çift taraflı bir ajanı olduğunu daha sonradan öğrendiler.

Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco Twitter’da şöyle yazdı:

Bugün açığa çıkan davalar, Çin Halk Cumhuriyeti’nin casusluk, taciz, adalet sistemimizi engelleme ve hassas ABD teknolojisini çalmaya yönelik aralıksız çabaları içeren kötü niyetli bir faaliyet zemininde gerçekleşiyor.

Rüşvet, Bitcoin’i son zamanlarda daha kullanan başka bir yasa dışı faaliyet oldu.

Bu ayın başlarında, Mustafa Goklu isimli bir kişi, ABD’de kara para aklamaya yönelik olarak lisanssız bir BTC iletim işi yapmaktan suçlu bulunmuştu.

(Visited 82 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel