Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriChainway’den Tornado Cash kullanıcıları için yeni araç! Geliştirme Türkiye’den

Chainway’den Tornado Cash kullanıcıları için yeni araç! Geliştirme Türkiye’den

Chainwayden Tornado Cash kullanıcıları için yeni araç

Chainway’in geliştirdiği yeni bir araç, Tornado Cash kullanıcılarının adreslerini ifşa etmeden, ilk para yatırma işlemlerinin çalıntı fonlarla ilgili cüzdan listesinden olmadığını kanıtlamalarını sağlıyor.

Türkiye’de yerleşik yerli bir girişim olan Chainway’in geliştirdiği Proof of Innocence (Masumiyet Kanıtı), Tornado Cash’i kullanırken, kötü amaçlı bir oyuncu olmadığını kanıtlamak isteyenler için tasarlandı. Başka bir ifadeyle, yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilmek istemeyen, ancak mahremiyetlerini de korumak isteyen kullanıcılar için geliştirimiş bir araç.

Tornado Cash’in kurucularından Roman Semenov, yeni araç ile ilgili olarak önceki gün Twitter’da şöyle yazdı:

Anonimliğinizden vazgeçmeden kötü bir oyuncu olmadığınızı kanıtlamanın güzel bir yolu.

Yeni aracı kullanmak isteyenlerin, ilişkilendirilmek istemedikleri kötü amaçlı cüzdanların bir listesini sağlamaları gerekiyor. Daha sonra parayı yatırmak için kullanılan cüzdanın bu listede yer almadığını kanıtlamak için kriptografi kullanılıyor.

Yerli girişim Chainway

Kendisini bir web3 girişimi olarak tanımlayan Chainway, geçen hafta yayınladığı bir Medium gönderisinde şöyle yazdı:

Bu kanıtı sağlayarak, kullanıcılar hacker veya diğer türlü kötü aktörlerden olmadıklarını gösterebilirler ve Tornado Cash’ten güvenle para çekebilirler.

 

yalnızca sistemin güvenlik ve güvenilirliğini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda meşru kullanıcıları, gizliliklerinden ödün vermeden, yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilmesinden korunmasına da yardımcı oluyor.

Mevcut durumda bunu Tornado Cash içinde de yapmak mümkün ancak, bu durumda kullanıcının adresini vermesi gerekiyor ki, bu da bir kripto karıştırma hizmetini kullanma amacını baltalıyor.

(Visited 170 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Synthetix kurucusu: ABD'nin kripto endüstrisine yaklaşımı 'düşmanca'

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz