Ana SayfaDeFi HaberleriCFTC Başkanı DeFi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

CFTC Başkanı DeFi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

CFTC Başkanı DeFi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

ABD’nin düzenleyici kurumları SEC ve CFTC, kripto para sektörüne yönelik baskılarını sürdürürken, şimdi de dikkatlerini DeFi sektörü ve platformlarına çevirdi.

Bu bağlamda, CFTC Başkanı Rostin Behnam’ın Chicago’daki Vadeli İşlemler Endüstrisi Birliği Fuarı’nda yapacağı konuşmanın metni yayınlandı.

The Block’un haberine göre, yayınlanan konuşmasında CFTC Başkanı, merkezi olmayan finans sektörünün denetlenmesine odaklandı ve DeFi sektörünü “lisanssız doktorlara” benzetti.

“DeFi sektörünün düzenlenmesi için, kritik piyasa gözetiminin, güçlü siber güvenlik ve sistem korumalarının, ve müşteri korumalarının varlığından emin olmak için mağdurların acı çekmesini beklememiz ve yardım için bağırmasını beklememiz gerekiyor.

Buna benzer bir benzetme yapmak gerekirse, sağlık bakımınızı eğitimsiz veya lisanssız bir hekime teslim edip etmeyeceğinizi düşünün. Bu noktada düzenlenmemiş DeFi platformları yatırımcılar için ve CFTC tarafından düzenlenen platformlar ve korunan müşteriler için bir tehdittir.”

Hatırlatmak gerekirse, CFTC, Eylül ayının başlarında yaptığı açıklamada Opyn, ZeroEx ve Deridex adlı üç DeFi platformunu, yatırımcılara yasa dışı türev ticareti sunmakla suçladı ve bu platformlar hakkında soruşturma başlatmıştı.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz