Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCelsius'un çekimleri durdurmasından Nuri de etkilendi

Celsius’un çekimleri durdurmasından Nuri de etkilendi

Alman fintech şirketi, bitcoin faiz ürününün, Celsius'un kararından etkilendiği duyurdu

Celsius'un çekimleri durdurmasından Nuri de etkilendi

Bugün yapılan açıklamaya göre, kripto kredi platformu Celsius’un para çekimlerini dondurması, Alman fintech şirketi Nuri tarafından sunulan bir bitcoin faiz ürününü de etkiledi.

Nuri’nin, Celsius ile ortaklığı

Daha önceden Bitwala olarak bilinen Nuri, ürünü Mayıs 2021’de piyasaya sürmüştü ve Bitcoin tutanlara yüzde 3’e varan getiri sunuyordu. Şirket, hesapları kullanıcılarına sunmak için Celsius platformuyla ortaklık yapıyordu.

Fakat Celsius’taki sorunlar, Nuri’nin para çekme işlemi yapamayacağı ve ürüne yeni yatırımları da durdurduğu manasına geliyor.

Şirket kendi web sitesinde, bugün şöyle bir duyuru yayınladı:

Nuri Bitcoin Faiz Hesabı için bu, söz konusu önlemler kaldırıldığında faizin hala birikmeye devam ettiği ve ödeneceği anlamına geliyor.


Bir sonraki güncellemeye kadar, Bitcoin Faiz Hesabımızın yatırım işlevini geçici olarak durdurmaya karar verdik.


Bitcoin Faiz Hesabı için para çekme ve yatırmalar geçici olarak dondurulmuş olup, diğer tüm bankacılık ve yatırım özelliklerimiz hala aktif ve hizmete hazırdır.

Alman mobil bankası olan Nuri, lisanslama ve düzenleme gereksinimleri için Solarisbank’a dayanıyor ve müşterilere tasarruf ve kripto yatırım ürünleri sunuyor. Şirketin mevcutta yarım milyon müşterisi bulunuyor.

Son zamanlardaki zorlayıcı bir iş ortamıyla mücadele eden diğer birçok işyeri gibi, Nuri de yakın zaman önce küçülmek için harekete geçmiş ve Mayıs ayı sonunda personelinin yüzde 20’sini işten çıkarmıştı.

Kripto kredi şirketi BlockFi de bugün benzer bir hamle yaparak diğer büyük kripto firmalarının saflarına katıldı ve personel mevcudunda yaklaşık yüzde 20’lik bir küçülme olduğunu bildirdi.

Nuri, Crunchbase verisine göre bugüne dek 42,3 milyon Euro fon topladı. 

(Visited 225 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,264.00 0.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,203.67 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.490045 1.82%
solana
Solana (SOL) $ 40.63 0.53%
xrp
XRP (XRP) $ 0.361343 0.73%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.01 1.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067886 1.77%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.46 6.54%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.90 3.62%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.43 0.86%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.05 6.59%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345769 1.30%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.592951 2.48%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.11 7.95%