Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriCelsius platformu iflasa çok yakın!

Celsius platformu iflasa çok yakın!

Celsius network iflasla karşı karşıya!

8 milyar dolara yakın mevduatın akıbeti bilinmiyor ve Celsius kredi verme platformu bir iflasın eşiğinde görünüyor.

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir Cuma raporuna göre, sorunlu kripto para ödünç alma ve kredi verme platformu potansiyel bir iflasla karşı karşıya.

Kredi verme platformunun kullanım şartlarına göre, şirket iflas ilan ettiği taktirde, müşterilere fonların iadesi garanti edilmiyor.

Celsius’un iflas etmesi, tasfiyeye girmesi veya yükümlülüklerini başka bir şekilde ödeyememesi halinde, bu tür Dijital Varlıkların mülkiyetini geri veya yeniden alamayabilirsiniz.

İki haftadan kısa süre önce şirket, tüm para çekme işlemlerini askıya almıştı ve piyasada büyük bir paniğine neden olmuştu. Yarım milyona yakın kullanıcının mevduatları dondurulmuştu.

Celsius iflasını açıklayabilir

Rapora göre, bu ayın başlarında para çekme, takas ve transferleri durduran kripto kredi şirketinin şu sıralar global profesyonel danışmanlık hizmetleri şirketi Alvarez & Marsal’dan 3 danışman tutarak iflas danışmanlık hizmeti almaya başladığı bildirildi.

15 Haziran’da attığı bir tweette Celsius CEO’su Alex Mashinsky, ekibinin sorunu çözmek için “durmaksızın” çalıştığını yazmıştı.

Celsius’tan son iletişim, duraklamadan bir hafta sonra, 19 Haziran günü bir blog yazısı aracılığıyla gelmişti.

Şirketimizin kuruluşundan bu yana bir öncelik olduğu gibi, düzenleyiciler ve yetkililerle açık bir diyalog sürdürüyoruz. Bu duraklama ve şirketimizin bir çözüm bulma kararlılığı konusunda düzenleyiciler ve yetkililerle çalışmaya devam etmeyi planlıyoruz.

ABD’deki beş ayrı eyaletten menkul kıymet yetkilileri, zor durumdaki platformu incelemeye başlamıştı.

(Visited 184 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Chainlink kurucusu: Ekosistemin büyümesi bazı kategorileri güçlendirecek!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz