Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriCelsius Bazı Kullanıcıların Para Çekmesine İzin Verecek

Celsius Bazı Kullanıcıların Para Çekmesine İzin Verecek

Celsius Bazı Kullanıcıların Para Çekmesine İzin Verecek

Haziran ayında müşterin para çekme işlemlerini durduran ve Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan kripto borç verme platformu olan Celsius, belirli müşteriler için para çekme işlemlerini yeniden açmaya planlıyor.

Bugün New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesine sunulan bir dosyada Celsius, “Saklama Programı ve Stopaj Hesaplarında” tutulan müşteri varlıklarının şirketin mülkü olmadığını ve bu nedenle müşterilerin bunları geri çekmesine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Şirket, saklama programının müşterilerinin, Kazanma veya Borç Alma programlarının müşterilerinin aksine, varlıklarına sahip olduklarını savunuyor.

Dosyaya göre yaklaşık 58.300 kullanıcı, yaklaşık 210 milyon dolar değerinde “saklama varlığına” sahip ve yaklaşık 5.000 kullanıcı, 29 Ağustos itibariyle yaklaşık 15 milyon dolar değerinde “hodl varlığına” sahip.

Mahkeme, talebi 6 Ekim’de yapılması planlanan duruşmada görüşecek.

Dosyalama, iflas odaklı hukuk firması Togut, Segal & Segal tarafından temsil edilen 64 müşterisinden oluşan bir grubun varlıklarını geri almak için mahkemeye şikayette bulunmasından bir gün sonra geldi. Grup, Celsius’un saklama programında toplu olarak tutulan 22,5 milyon dolardan fazla varlığı kurtarmaya çalıştı.

Celsius’un saklama programında tutulan varlıklar, şirketin toplam yükümlülüklerinin yalnızca küçük bir bölümünü temsil ediyor. Son mahkeme belgeleri, şirketin borçlarının 6,7 milyar dolardan fazla olduğunu ve varlıklarının sadece 3,9 milyar dolar değerinde olduğunu gösterdi. Bu da 2,8 milyar dolarlık bir bilanço boşluğu ile sonuçlanıyor.

(Visited 165 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  XRP ralli sonrası tersine dönüş formasyonunda

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel