Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCelsius Elindeki Stabilcoin'leri Satacak mı?

Celsius Elindeki Stabilcoin’leri Satacak mı?

Celsius Elindeki Stabilcoin'leri Satacak mı?

Devam eden Celsius Chapter 11 iflas davasındaki son gelişmede, iflas eden şirketin, elindeki stabilcoin’leri satmak için onay istediği ortaya çıktı.

Talepte, şirketin varlıklarının sırasıyla ABD, İngiltere ve AB kuruluşlarına yayılmış yaklaşık 23 milyon dolar değerinde stabilcoin içerdiğini belirtti.

İlginç bir şekilde, ABD ve İngiltere şubelerinin belgelerde borçlu olarak listelenmesine rağmen, Celsius Network, AB içerisinde “borçlu değil” olarak tanımlanıyor.

Kaynaklar Celsius’a Finansman Sağlayacak

Ancak bu talep, paranın, alacaklılara gerekli ödemeleri yapmak için kullanılmayacağı anlamına geliyor. Bunun yerine, satıştan kaynaklanan potansiyel nakit rezervleri Celsius’un işletme maliyetlerini finanse etmeye gidecek ve bu da mahkemenin bunu borçluların azalan varlıklarının uygun kullanımı olarak görüp görmeyeceği konusunda şüphe uyandırıyor.

Davaya bakan hakim Martin Glenn, borç verenin mahkemeyi madencilik altyapısına yapılan gerekli yatırımlar nedeniyle faaliyetin hemen kar getiremeyeceği konusunda uyarmasına rağmen Ağustos ayında şirketin, Bitcoin madenciliği yapmasına ve satmasına izin veren bir hareketi onayladı.

Platformun bir azınlığı olan “Saklama” hesaplarına sahip alacaklılara yalnızca 50 milyon dolarlık geri ödeme yapacak.

Ne yazık ki, kullanıcılarının yaklaşık yüzde 80’inin “Saklama” hesabı yok. Bu, onlar tarafından yatırılan stabilcoin’lerin artık ekip tarafından satışa tabi olduğu anlamına geliyor.

Müzakere Devam Ediyor

Belgeye göre firmanın talebiyle ilgili ön soruşturma mevcut yasaları ihlal etmiyor. Bunun nedeni, satışa sunulan varlıkların stabilcoin olması ve dolayısıyla borçluların amortisman veya değer kazanma riski altında varlıkları satma haklarını yasaklayan veya kısıtlayan yasaların kapsamına girmemesidir.

Tutarın tamamının satışı hala duruşmada tartışılacak olsa da, mahkeme, Celsius’a “Saklama” hizmeti müşterilerinin varlıkları olmayan stabilcoin’leri satmaya devam etme hakkı verdi.

(Visited 22 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz