Ana SayfaAltcoin HaberleriCelsius (CEL) CFO'sundan Şaşırtan Açıklamalar

Celsius (CEL) CFO’sundan Şaşırtan Açıklamalar

Celsius (CEL) CFO'sundan Şaşırtan Açıklamalar

Hukuk firması Kirkland & Ellis LLP tarafından 14 Ağustos 2022’de açılan bir mahkemenin, Celsius’un likiditesinin ancak Ekim 2022’nin sonuna kadar sürdürebileceğini ortaya koymasının ardından şirketin Mali İşler Direktörü açıklamalarda bulundu.

Celsius, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in de iflas etmesine ve kişilerin mahkemelerden alacaklarını talep etmesine neden olan bir piyasa düşüşünden kaynaklanan likidite sorunlarıyla karşılaştığı için Haziran ayı başlarında para çekme işlemlerini duraklattı.

O zamandan beri şirket, Chapter 11 iflas başvurusunda bulundu ve alacakları nedeniyle tazminat isteyen birçok davayla karşı karşıya kaldı.

Celsius Kredi Geri Ödemesi Alacak

Alacaklılarla yaptığı telefon görüşmesinde CEO Alex Mashinsky adına konuşan CFO Chris Ferraro, Celsius’un, Tether’in sahip olduğu Bitfinex’ten 61 milyon dolar kredi alacağını, vergi ve madencilik teçhizatlarının satışlarından 20 milyon dolar tasarruf edeceğini söyledi.

Şirket daha önce nakit akışının negatif olduğunu ve madencilik faaliyetlerinden 147 milyon dolarlık zarara uğrayacağını söylemişti. Şirket ayrıca toplam 100.000 BTC mevduattan sadece 15.000 BTC ve 23.000 wBTC’ye sahip.

Buna rağmen madencilik faaliyetlerine devam ediyor.

19 Temmuz 2022’de bir federal mahkeme, şirketin gelir elde etmek için Bitcoin satma talebini onayladı ve daha sonra şirketin 40 milyon dolarlık nakit parasının bir kısmını harcadı. Şirketin Bitcoin’den elde ettiği kazançlar Temmuz ayında toplam 8,7 milyon dolar olduğu ve işletme maliyetlerini karşılamaya yetmedi.

Ayrıca, madencilik altyapısına yatırım yapmak için CPDQ ve Westcap liderliğindeki 600 milyon dolarlık bir finansman turundan fon kullandı.

Ferraro ayrıca şirketin perakende borçlulardan kredi faizlerini geri ödemelerini istemediğini söyledi.

(Visited 697 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz