Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaKriptopediCEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 

CEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 

CEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 

Bugünkü kriptopedi rehberimizde, sizler için CEEK projesini araştırdık. Yeni bir Metaverse evrenini daha kullanıcılarla buluşturan bu proje, sporcuların, içerik üreticilerinin ve müzisyenleri buluştuğu bir yer olacak. Böylelikle profesyonel sanatçılar ve hayranları bir Metaverse evreninde iletişime geçebilecek, konserlere ve buluşmalara katılabilecekler. 

İşte yeni bir devri açacak olan; CEEK coin nedir, nasıl alınır, CEEK VR coin geleceği ve projesi, hangi borsada yer aldığı ve CEEK coin fiyatı ne kadar gibi soruları yanıtladığımız  detaylı bir rehber… 

 

CEEK VR projesi ne yapar? 

CEEK VR projesi; müzisyenleri, sanatçıları, sporcuları ya da içerik üreticilerini hayranlarıyla buluşturan bir Metaverse projesidir. Kullanıcıları, hayranı oldukları sanatçılarla buluşturarak yeni bir Metaverse dünyası inşa etmeyi amaçlar. 

Bugüne kadar birçok önemli ortaklığını duyuran proje, gelecekte kullanıcılara artırılmış gerçeklik sunarak farklı eğlence alanlarında da hizmet etmeyi hedefliyor. Yani, hem eğlence sektörünü hem de sanatçıların buluşmalarında aslında köklü bir değişikliği işaret ediyor.

Sadece müzisyenleri değil, içerik üreticilerini de bir araya getiren bu proje, birçok genç yeteneğin de birbirleriyle etkileşime geçmesine olanak sağlayacak. Ayrıca ünlü sporcular da yine bu platform aracılığıyla spor meraklılarıyla iletişim kurabilecekler.

Universal Music ile yaptığı ortaklık sonrasında adını iyice duyuran proje, birçok dünya yıldızını da yanına topladı. U2, Sting, Ziggy Marley, Lady Gaga, Bon Jovi gibi milyonlarca hayranı bulunan yıldızlar, en son projeye katılanlar arasında yer aldı. 

CEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 

Tabi henüz gelişimine devam eden bu projeye daha hangi sanatçıların dahil olacağı belli değil. Ancak ileriki zamanlarda çok daha fazla sanatçının projeye katılacağı tahmin ediliyor.

CEEK VR set nedir?

VR patentli bir proje olan CEEK VR, küresel çapta set halinde satılmaya başladı. Bu set ise yayıncıların ve sanatçıların sanal bir akış platformu oluşturmasına yardımcı olacak içeriğe sahip.

Böylelikle kullanıcıların hayranı olduğu sanatçı, müzisyen, içerik üreticisi ya da sporcuyla buluşmaya giden yolunda, set sayesinde ekstra hiçbir zahmete girmeye gerek kalmıyor. 

Set yardımıyla yayıncı ve sanatçıların oluşturduğu bu sanal akış platformu ise, yine sanatçı ve yayıncıların birbirleriyle buluşmasına yardımcı oluyor. Ayrıca sanatçıların performans sergileyerek kazanç elde etmelerine de imkan sunuyor. Yani kısaca, yeni Metaverse dünyası için hepsi bir arada paket!

CEEK coin nedir? 

CEEK coin, projenin ve ekosistemin asli para birimidir. Proje ve ekosistemde aynı diğer kripto varlıklarda olduğu gibi klasik alım-satım işlemlerinde kullanılır. Token sahiplerinin oy verme ve programlamayı kontrol edebilmesine imkân sağlar. Yani, aslında bir tür yönetişim token’ı olduğu da söylenebilir.  

Binance Smart Chain üzerinde yer alan bu varlık, yine akıllı sözleşmeler tarafından yönetilir. BEP20 uyumlu bir şekilde heyecan verici sanal gerçeklik dünyasını gerçek dünyayla birleştirmeyi hedefler.

ceek coin nedir nasil alinir ceek vr coin gelecegi 3

Token sahiplerinin ayrıcalıkları neler?

Token sahipleri, programdaki ünlülerin konserlerini ve ödül gösterilerini izleyebilirler. Bu sayede hayranı oldukları sanatçılarla ilgili her türlü detayı takip edebilirler.

Ayrıca hayran buluşmalarındaki sohbetlere katılabilir ve ekosistemin kendine ait olan NFT pazarını kullanabilirler. Böylelikle sanatçılarla vakit geçirmekle kalmayıp, aynı zamanda birbirinden değerli ve farklı NFT tasarımlarını görerek satın alma veya satma işlemi yapabilirler. 

Öte yandan ekosistemin varlığı, kullanıcıların, hayranı oldukları sanatçılarla iletişime geçmelerine de imkân sağlar. Projenin geleceğine yönelik bazı yetkiler de yine token sahiplerine verilmiştir. 

CEEK VR tokenomik 

Toplam arzı 1 milyar adet token’la sınırlandırılmış olan bu varlığın dolaşım arzı şimdilik 739.6 milyon doların üzerinde. Piyasa değeri ise 353 milyon doları aşmış durumda. 24 saatlik işlem hacmi ise 8.6 milyon doların biraz üzerinde görünüyor.

CEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 

CEEK coin nasıl alınır? 

CEEK VR coin, çeşitli kripto para borsalarında işlem gördüğünden, ulaşılması oldukça kolay bir kripto varlıktır. Hali hazırda tam 23 farklı borsada listelenmiştir. 

USDT, ETH, WETH, BTC, WBNB, TRY, BNT gibi varlıklarla işlem çifti bulunmaktadır. Uygun borsalardaki bu işlem çiftleriyle CEEK VR coin kolaylıkla satın alınabilmektedir. 

Küresel kripto borsalarının yanı sıra bir Türk kripto borsası olan Paribu, CEEK/TRY paritesi de sunmaktadır. Yani, eğer Paribu’yu tercih edecek olursanız, herhangi bir para değişim işlemi yapmadan (TL’yi USDT’ye çevirmek gibi), varlığı satın alabilirsiniz.  

Bunun yanı sıra satın alma işlemi için öncelikle işlem yapılacak borsaya karar verilmelidir. Daha sonra ise borsaya kayıt olup gerekli doğrulama işlemleri tamamlanmalıdır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra ne kadar almak istediğinize bağlı olarak cüzdanınıza yükleme yapıp satın alabilirsiniz.

CEEK coin fiyatı  

CEEK VR coin, şu anda hala daha yaşanmaya devam eden piyasadaki korkunun etkisiyle, 2 haftalık grafikte kendini toparlasa da haftalık grafikte kırmızı görünüyor. 2 haftalık grafikte %7.1 artış kaydeden varlık, yine de istediği toparlanmayı henüz görebilmiş değil. 

Haftalık grafiğe bakıldığında ise %7.1 düşüşte. 24 saatlik CoinGecko verilerine göre ise şu anda 0,477849 dolarda, yani 6,99 TL değerinde. 

CEEK hangi borsada listelenmektedir?

Varlığın listelendiği yaklaşık 23 adet borsa vardır. USDT dışında ETH, WBNB, BTC, TRY, BNT ve WETH gibi varlıklarla işlem çiftleri bulunmaktadır. Bu sebeple çoğu kullanıcı için ulaşılabilir bir varlıktır. 

Metaverse coin’inin listelendiği ilk 15 borsa ise CoinMarketCap’e göre şöyledir:  

CEEK coin nedir, nasıl alınır? CEEK VR coin geleceği 
Kaynak: CoinMarketCap

CEEK Binance borsasında ne zaman listelenecek? 

En popüler Metaverse coin’leri arasında yer alan CEEK VR, henüz dünyanın en büyük kripto borsası olarak bilinen Binance’de listelenmedi. Ancak analist ve sıkı piyasa takipçilerinin yaptığı yorumlara göre Metaverse altcoini, 2022 yılında bir patlama gerçekleştirecek. Bu sebeple de yorumculara göre bu yıl içinde Binance kripto borsasında listelenmesi bekleniyor.

Öte yandan küresel kripto borsası Binance, henüz altcoinin listelemesiyle ilgili duyuru sayfasında ya da sosyal medya hesaplarında herhangi bir paylaşım yapmadı. Bu sebeple her ne kadar bu yıl borsada altcoinin listelenmesi beklense de herhangi bir kesinlik şu an için söz konusu değil.  

İlerleyen zamanlarda altcoinin ani yükselişler kaydetmesi ya da büyük kurumsal şirketlerden daha fazla yatırım almaya başlaması, listelenmesinde etkili olabilir. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi, bunu zaman gösterecek.

CEEK yorumları ve CEEK coin geleceği 

ceek coin nedir nasil alinir ceek vr coin gelecegi 800x800

Oldukça popüler hale gelen bir Metaverse projesi olan CEEK, yatırımcılardan beklediği ilgiyi aldı. Platformda yönetişim token’ı olarak da kullanılabilecek bu varlık, yaklaşık 3 yıldır piyasada işlem görüyor.

Daha önce analistler tarafından 2021 sonlarında işlem fiyatının en az 0.25 dolar olacağı tahmin edilmişti. Ancak varlık, beklenenden çok daha büyük bir pik yaptı ve 2021 Kasım ayında, 1.21 dolara kadar yükseldi. Şu anda Kasım ayındaki ATH’ından %50’den fazla geride olsa da varlık, aslında analistlerin tahminlerini doğru çıkardı.

Analistlerin 2022 yılı için yaptığı yorumlar ise fiyatın 0.48 doları göreceği yönünde oldu. Yine doğru çıkan bu tahmin, aslında kendini 2021 Kasım ayında belli etmişti. Yıllık grafikte %4856’dan fazla yükselmesine rağmen, birçok yorumcuya göre hala potansiyelini tam olarak ortaya çıkarabilmiş değil.

Öte yandan proje, dünya devleri Apple ve Google gibi kurumsal yatırımcılardan da destek aldı. Bu desteklerle birlikte de fiyat yükselişini hızlandı. Şimdilik piyasadaki ‘aşırı korku’ nedeniyle sakin kalsa da, birçok yatırımcı ve analistin, geleceğinin parlak olduğuna inandığı bir proje.  

Son olarak…

Sizler için hazırladığımız bu rehberin yanı sıra son dakika Metaverse haberleri ve NFT haberleri de yine platformumuzda yer alıyor. Dilerseniz, Metaverse’ün bu büyülü dünyasını daha da yakından tanımak için, Metaverse nedir, Metaworlds nedir gibi başlıklarla hazırladığımız diğer rehber içeriklere göre göz atabilirsiniz.

(Visited 488 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel