Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriCathie Wood, Coinbase hisselerini sattı!

Cathie Wood, Coinbase hisselerini sattı!

Cathie Wood, Coinbase hisselerini sattı!

2020 ve 2021’in en popüler yatırım fonu, en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase hisselerini sattı. Yatırım şirketi ARK, söz konusu hisselerini tüm zamanların en düşük seviyesindeyken elden çıkarmış oldu.

Fonun açıklanmasının ardından, COIN hissesi büyük ölçüde düştü ve neredeyse bir anda değerinin yüzde 20’sinden fazlasını kaybetti. Fon’un varlığı satış fiyatı 53 dolar olup, ARK’ın ortalama 254 dolarlık satın alıma maliyeti göz önüne alındığında, kayıp akıllara durgunluk verecek derecede büyük.

ARK, yüzde 85’lik büyük bir kayıp yaşadı. Bu kayıp, Cathie Wood’un fonunun aldığı en büyük darbelerden biri olabilir. Öte yandan Berkshire Hathaway gibi daha az riskli yatırım stratejileri kullanan fonlar, çok sayıda Ark Investment fonunun performansını çoktan geçti.

Ne yazık ki, ARK fonlarının genel performansı, fonun teknolojik hisse senetlerine yaptığı yoğun yatırımlar düşünüldüğünde, bazı yatırımcıların beklediği kadar iyi olmadı. Bu hisse senetleri, ülkenin para politikasının sıkılaştırılmasının ardından 2022’de büyük bir darbe aldı.

Coinbase pek iyi hissetmiyor

ARK’ın performansı acıdan başka bir şey göstermezken, Coinbase ve kripto ile ilgili endeksler de senenin içinde büyük bir darbe aldılar. COIN, Kasım ayından bu yana keskin bir düşüş eğilimindeyken, son üç ayda değerinin neredeyse %60’ını kaybetti.

Aynı durum kripto para madenciliği ile ilgili endeksler için de geçerli. Kripto piyasasının kendisi şu anda yaklaşık yüzde 70’i geçen kayıplarla devam ediyor.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%