Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaCardano (ADA Coin) HaberleriCardano'nun kurucusu, Sam Altman'ı birlikte çalışmaya davet etti

Cardano’nun kurucusu, Sam Altman’ı birlikte çalışmaya davet etti

Cardano'nun kurucusu, Sam Altman'ı birlikte çalışmaya davet etti

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, OpenAI’nin eski CEO’su Sam Altman’ı Cardano’nun merkezi olmayan büyük dil modeli (LLM) projesine dahil etmek için sürpriz bir teklifte bulundu.

Teklif, Cardano’nun ortak zincirinde Polkadot yığınının kullanılacağını duyurmasının ardından geldi. Charles Hoskinson, aynı zamanda Ethereum’un beş orijinal kurucusundan biridir.

LLM’nin, merkezi olmayan uygulamaların doğal dil giriş ve çıkışını işleyebilme yeteneği nedeniyle blockchain endüstrisinde büyük bir gelişme olması bekleniyor. Bu özellik, özel blok zincirlerin belirli kullanım durumları için oluşturulmasına olanak tanıyan Cardano halka açık zinciri üzerine inşa edilecek.

Sam Altman, Loopt, Hydrazine Capital ve OpenAI gibi birçok başarılı girişimde yer almış önde gelen bir girişimci ve yatırımcıdır. Charles Hoskinson’un Altman’ı Cardano projelerine dahil etmesi, Cardano ortak zinciri ve genel olarak blockchain endüstrisi için önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

LLM’nin merkezi olmayan uygulamalar için çığır açan bir özellik sunması bekleniyor ve Altman’ın katılımı, bu gelişimi hızlandırarak projenin başarısına katkıda bulunabilir.

OpenAI, Sam Altman’ı tekrar CEO pozisyonuna getirmek istiyor

Yayınlanan bir haber göre, OpenAI’nin yönetim kurulu, Sam Altman’ın CEO olarak tekrar göreve dönmesi için görüşmelerde bulunuyor. Microsoft ve diğer büyük yatırımcılar, Altman’ın liderliğine güvenerek şirketi destekliyor ve onun geri dönüşü için çeşitli müzakerelerde bulunuyor. Birçok kişi, bu olayı, Apple’ın 1995 yılında Steve Jobs’u kovmasıyla benzer bir şekilde değerlendiriyor.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz