Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano'dan (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Yeni Duyuru

Cardano’dan (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Yeni Duyuru

Cardano (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Hamleler Yapıyor

Cardano Vakfı, merkezi zincir içi tanımlayıcı koleksiyonu olan asli tokenler için bir kayıt defteri duyurusu yaptı.

Kayıt defteri, belirli bir tokenin adını, kimliğini ve ana işlevlerinin listesini de içeren tüm bilgileri sağlamayı amaçlamaktadır.

“Esasen Cardano Kayıt Defteri, kullanıcılara, insan tarafından okunabilir meta veriler ve diğer açıklayıcı bilgiler aracılığıyla Cardano’da dağıtılan asli tokenlerin gerçek karakterine erişim olanağı sağlar. Bu veriler hem Daedalus hem de Yoroi asli cüzdanları aracılığıyla asli tokenlerin yanında görüntülenebilecek.”

Geliştiricilerin tokenlerini kaydettirmeleri ise zorunlu değil. Bununla birlikte, geliştiriciler kayıt işlemi yaparlarsa, tokenin gerçek olduğundan, yani adının blokzincirde kopyalanamayacağından emin olacaklardır.

Kayıt defterinin diğer avantajları arasında ise, bir “ilke kimliği” yardımıyla tokenleri doğrulama ve en alakalı meta verileri görüntüleme yeteneği bulunuyor.

Asli tokenler, Mart ayı başlarında beklenen Mary hard forkunun etkinleştirilmesinin ardından Cardano blokzincirine ulaştı. Bu asli tokenler, Ethereum ağının üzerinde çalışan ERC20 tokenlerine benziyor.

Ayrıca, Cardano’nun Ağustos ayı sonunda Alonzo hard forku ile akıllı sözleşmeleri etkinleştirmesi bekleniyor.

Genel olarak bakıldığı zaman ise beşinci en büyük blokzincirinde şu anda 600’den fazla varlık bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Ünlü Kripto Analist Lark Davis, Cardano’ya (ADA) Yöneltilen 3 Eleştiriyi Değerlendirdi

Cardano Kayıt Defteri Nedir?

Cardano (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Hamleler Yapıyor

Cardano Kayıt Defteri, Cardano asli tokenlerinin verilerini ve bilgilerini merkezi bir kayıt sistemi ile yönetmeyi amaçlıyor. Temelde, kayıt defterinin bir doğrulama kaynağı ve potansiyel olarak “zincir içi tanımlayıcıların” nihai bir konsolidasyon konumu olarak işlev görmesi bekleniyor. Bu tanımlayıcılar arasında genel anahtarlar, hashler, token adresleri, token basma politikaları ve daha fazlası bulunuyor.

Kayıt defteri, bu tanımlayıcıları insan tarafından okunabilen öznitelikler ile eşleştirecek. Teknik kısma daha az hakim olan ve geliştirici olmayan insanlar için bu, kayıt defteri aracılığı ile bir token hakkındaki bilgilerin okunabileceği anlamına geliyor. Bu okunabilir bilgiler arasında, tokenin adı, işlevinin kısa bir açıklaması ve token basma politikası bulunabilir.

Her hafta yüzlerce, hatta binlerce asli tokenin basıldığı bir ekosistemde, bireysel tokenler hakkında ayrıntılı bilgi toplamak zaman alıcı olmakla birlikte zordur. Cardano Kayıt Defteri, en alakalı verilere merkezi ve kolay bir erişim imkanı tanıyarak ekosistemi güçlendirmek amacıyla tasarlandı.

İlginizi çekebilir: Ünlü Fon Yöneticisinden, Cardano (ADA) ile İlgili Şok Sözler

(Visited 709 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakU Today
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,095.46 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.46 5.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54326 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 43.16 6.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382592 1.75%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.30 7.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070994 2.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.18%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.31 10.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 2.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.84 4.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3777 4.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947239 3.31%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.65 10.76%