Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano tabanlı ADALend, IDO detaylarını ve yeni işe alım duyurusunu paylaştı!

Cardano tabanlı ADALend, IDO detaylarını ve yeni işe alım duyurusunu paylaştı!

Cardano (ADA) blok zincirinde öncü bir borç verme/ödünç alma ekosistemi olan ADALend, yeni işe alım detaylarını ve token satışları hakkında bir güncelleme paylaştı.

ADALEND, Cardano

Cardano (ADA) blok zincirinde borç verme/borç alma işlemleri için ilk ana protokol olan ADALend, yeni baş teknoloji yetkilisini duyurdu.

ADALend ekip üyeleri tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, Blockchain emektarı Ali Krynitsky artık ADALend mühendislerinin geliştirme çabalarını koordine ediyor.

Başlıklar

Haskell ve Plutus oldukça zorlu

Krynitsky, kurumsal ve tüketici enstrümanları için yazılım geliştirme konusundaki uzmanlığıyla tanınıyor. ADALend ile çalışmak, onun Plutus tabanlı Cardano’daki (ADA) ilk deneyimi olacak.

ADALend ekibi, devasa bir işe alım kampanyasının sonuçları hakkında yorum yaparken, Haskell ve Plutus’taki geliştirmenin şu anda oldukça zorlu olmaya devam ettiğini vurguladı. Bilindiği üzere Cardano (ADA), Alonzo’nun ana ağ aktivasyonu ile akıllı sözleşme işlevselliğini etkinleştirdi.

Haskell, Cardano için amaca yönelik bir programlama diliyken, Plutus Core, Cardano’nun PoS’unda DeFi geliştirme ve akıllı sözleşme dağıtımını hızlandırmak için tasarlanmış düşük kodlu bir derleyicidir.

ADALend, yeni işe alınan ekip üyeleriyle, Web3’te ticareti ve yield farming’i ilerletmek için merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde şeffaflık ve güvenlik eksikliğini ele alacak.

ADALend IDO Mart 2022’de 

Ayrıca ADALend, ilk kez merkezi olmayan borsa (IDO) ile ilgili ayrıntıları paylaştı. ADALend’in ilk halka açık token satışı Mart 2022’de gerçekleşecek. ADAL tokenleri aynı anda birden fazla Cardano merkezli token satış fırlatma rampasında (launchpad) yayınlanacak.

Şu anda ADAL tokenleri, özel satış turunda bireysel yatırımcılar için 0,55 ABD dolarından fiyatlandırılıyor. Özel satış, 31 Ocak gece yarısına kadar devam edecek.

1 Şubat’tan itibaren ADAL’ın fiyatı 0,7 dolara yükseltilecek. ADAL‘ın IDO fırlatma rampalarına piyasaya sürülmesinden itibaren fiyatı 1 dolar olarak belirlenecek.

Bu arada ADALend’in CEO’su Kaspars Koskins, DeFi’sinin teknik temeli olarak neden Cardano’yu (ADA) seçtiğini de açıklığa kavuşturdu.

Ona göre, Ethereum (ETH) fahiş ücretleri ve yavaş işlemleri nedeniyle kabul edilemez, öte yandan Solana (SOL), ise mevcut mimarisinde fazla merkezileşmiş durumda.

(Visited 91 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,106.00 0.46%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,195.88 1.12%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.485796 1.83%
solana
Solana (SOL) $ 40.30 0.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.357676 0.76%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.93 1.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066853 0.80%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 5.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.20 5.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.92 2.19%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.38 1.47%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.44 6.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.341897 1.72%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.586639 0.17%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.06 6.79%