Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCardano CEO'su Kripto Paraların Geleceği Hakkında Yorum Yaptı

Cardano CEO’su Kripto Paraların Geleceği Hakkında Yorum Yaptı

Cardano CEO'su Kripto Paraların Geleceği Hakkında Yorum Yaptı

Cardano’nun kurucusu ve CEO’su olan Charles Hoskinson, kripto paraların uzun vadeli geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı.

YouTube üzerinden paylaştığı bir videoda Hoskinson, ADA ve diğer kripto varlıkların sonunda dünyanın finans sistemini yöneteceğini söyledi. Ancak ABD makamları kriptoya karşı olumlu bir duygu beslemedikçe bu hedefin gerçek olmayacağını da sözlerine ekledi.

Bir sonraki seviyeye ulaşmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi nihai hedefimiz Cardano ve diğer kripto para birimlerinin dünyanın finansal işletim sistemi haline gelmesidir.

Hoskinson, görevlerinden birinin, banka hesabı olmayanların bankaya girmesine yardım etmek olduğunu açıkladı.

Böylece banka hesabı olmayanlar, herhangi bir sınır kısıtlaması olmaksızın kontrol ettikleri bir ekonomik kimliğe sahip olabilirler. Hoskinson, kriptonun banka hesabı olmayanlara ifade ve ticaret özgürlüğü sunabilen tek finansal sistem olduğunu iddia etti. Cardano CEO’su ayrıca, bu hedefin gerçeğe dönüşebilmesi için belirli faktörlerin yerinde olması gerektiğini söyledi.

Bu, düzenleyici makamların kripto paraların varlığını tanıması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca bunları finansal sistem için bir avantaj olarak görmeli ve herkese sundukları özgürlüğü kabul etmeliler.

Dijital Yuan Finansal Özgürlük mü?

Hoskinson, Çin’in dijital Yuan projesinde kaydettiği ilerlemeyle ilgili görüşlerini de paylaştı. Cardano’nun kurucusu, Çin’in merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) insanların finansal özgürlüklerini kısıtlayacağına inanıyor.

Geçenlerde, Çin Halk Bankası temsilcisinin dijital Yuan ile ilgili sunumunu dinledim. Sistemin ölçeğinden ve karmaşıklığından özellikle etkilendim.

Halihazırda 40 milyon kullanıcısı var ve her saniye 10.000 işlem gerçekleştiriyor. Yarı hesap modelinde çalışabiliyor. AliPay ve WeChat gibi mevcut ödeme sistemleriyle entegre olmuşdurumda. Ancak, ülkenin sosyal kredisini bu CBDC’ye yığdılar.

Hoskinson, halihazırda 40 milyon beta test kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında, sistemin Çin içinde ve dışında piyasaya sürüldükten sonra hızla yayılacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, kurucuya göre bir CBDC’ye sahip olmak, her şekilde özgürlük sunan kriptoya sahip olmak kadar önemli değil.

(Visited 159 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Justin Sun hackerlara cömert bir teklifte bulundu

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz