Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano balinaları ADA fiyatı konusunda iyimserler! 5 haftada fazladan 200 Milyon token...

Cardano balinaları ADA fiyatı konusunda iyimserler! 5 haftada fazladan 200 Milyon token aldılar

Cardano balinaları ADA fiyatı konusunda iyimserler! 5 haftada fazladan 200 Milyon token aldılar

Sene başından beri genel piyasadaki çöküşünün ortasında rekor düşük seviyeleri görmesine rağmen, Cardano balinaları ADA fiyatı konusunda iyimser görünüyorlar.

Düşük ADA fiyatı Cardano balinalarını çekiyor

Kripto veri analiz platformu Santiment’e göre, 1-10 milyon ADA tutan Cardano balinaları, fiyatın 15 ayın en düşük seviyelerine yakın seyrine rağmen son beş haftadır yoğun şekilde biriktiriyorlar. Toplamda, kasalarına yaklaşık 200 milyon ADA eklediler.

Balina duyarlılığındaki değişim, 9. en büyük kripto paranın fiyatını 2021 Eylül’ündeki zirvesinden bu yana yüzde 75 oranında düşürerek Şubat’ın en düşük seviyesine çeken ADA’ların aylardır boşaltılmasından sonra geldi.

Satın alma baskısındaki artış, esasen balinaların yakın vadede potansiyel bir toparlanma bekledikleri anlamına gelebilir. Bu talep, 0,8 dolarda zorlu bir destek tabanı vazifesi görebilir.

Platform, yılın ilk çeyreğinde önemli bir ağ etkinliği yakaladı. Ağdaki büyük işlem hacmi (LTV), kurumsal talepte bir artış olduğunu işaret ediyor.

Yılın başından bu yana, LTV günde 1,35 milyar ADA’dan 69 milyar ADA’ya yükseldi, sadece üç ayda 50 kattan fazla bir artış. Veri başka bir önde gelen analitik platform IntoTheBlock’tan ortaya çıktı. Hatta geçtiğimiz sene işlem hacminde yüzde 216’lık bir artış gördü. Ancak analitik platformunun son verileri, metriğin Nisan’dan bu yana düştüğünü gösteriyor.

Diğer önemli metrikler

Cardano Blockchain Insights panosuna göre, aktif adresler durgunken, ağdaki yerel tokenlerin sayısı bir yükseliş gördü. TVL ise Mart’ta 434 milyon doların üzerine çıktıktan sonra 259 milyon dolara geldi.

İlginizi çekebilir:  Balinaların yalayıp yuttuğu altcoin yeşile büründü

Ağ büyümesine ilişkin yakın zamanda paylaşılan bir istatistikte, IOHK mevcutta ağ üzerinde 925 projenin inşa edildiğini açıkladı. NFT koleksiyonları yüzde 46,6 gibi büyük bir oran ile listeye hakimken, onu takiben, NFT pazar yerleri, metaverse projeleri, DeFi, oyun, lending, DEX yüzde sırasıyla, 4.1, 3.4, 1.9, 4.2, 1.7 ve 3.8 oranlarında yer alıyor.

Platformun kurucu şirketi ayrıca blok boyutunu 80’den 88 KB’ye yüzde 10 artıran yeni bir yükseltme de açıkladı. Ağın verimini artırmanın yanısıra, son yükseltmenin ağın üzerine inşa edilen merkezsiz uygulamaların performansını ölçeklendirmesi bekleniyor.

(Visited 162 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz