Cumartesi, Eylül 24, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano ayağa kalkma sinyalleri veriyor!

Cardano ayağa kalkma sinyalleri veriyor!

Cardano ayağa kalkma sinyalleri veriyor!

Devam eden kripto kışı, Bitcoin, Ethereum, Cardano ve çoğu altcoini son altı aydır dayanılmaz bir düşüş trendine soktu ve kriptoların çoğu değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Toplam kripto para piyasası değeri, Kasım ayındaki en yüksek seviyesi 2,9 trilyon dolardan şu anda 905 milyar dolara düştü.

Bununla birlikte, fiyatları istikrara kavuşturma girişimleri, devam eden jeopolitik gerilimler, rekor kıran enflasyon rakamlarına karşı bulanık bir mücadele ve düzenleyici belirsizlikler tarafından baskı altında kalmaya devam ediyor.

Cardano tekrar ayağa kalkabilir

Tüm bu kaosun ortasında Cardano, piyasa zayıflığından ayrışmış gibi görünüyor ve bir toparlanmaya hazır olabileceğinin sinyallerini veriyor. Geçen sonbaharda en yüksek seviyesi 3 dolara dokunduğundan beri, 16,8 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci büyük kripto para, Mayıs 2022’de yaklaşık yüzde 86 düşerek 0,40 dolara geriledi.

Bu hafta genel piyasadaki çöküşle paralel yaşanan büyük satışlarla yüzde 22 düşmesine rağmen, ADA’nın güçlü sinyaller veriyor. Coin, ağ yükseltmesi gibi gelişmelerle bir hafta öncesine kadar, yaklaşık 10 gün süreyle, en uzun süreli fiyat artışlarından birini yaşadı ki, bu da dip seviyesinin buralarda olabileceğine işaret ediyor.

Yatırımcıya göre 10 dolar hayal değil

Teknik faktörlerle birlikte analistler, sonraki Boğa Koşusu için katalizör olacağına inandıkları platformun temellerine büyük ölçüde güveniyorlar. Crypto Capital’in kurucusu Dan Gambardello‘ya göre, Ethereum katilinin en güçlü noktalarından biri “diğer protokoller gibi kırılmaması”. Yatırımcı, coinin “çoğunun düşündüğünden çok daha erken” 10 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Güvenlik, düşük maliyetler ve inşaatçılar için iyi bir ortam, protokol üzerine inşa edilen projelerin sayısında kayda değer bir artış olarak yansıyor.

Şu anda, ağ üzerinde 1000’den fazla proje inşa halinde ve en büyük pay NFT koleksiyonlarının. Diğer projeler arasında stabilcoinler, borç verme protokolleri, başlangıç inkübatörleri, DeFi protokolleri ve Merkezsiz borsalar (DEX) yer alıyor. ADA cüzdanlarının adedi de 3,5 milyonu aşarak Solana’ya yaklaştı.

Kurucusu Charles Hoskinson’a göre “muazzam performans artışı” getirmesi beklenen Vasil Hard Forku da fiyatın iyileşmesi için bir başlangıç olabilir. Vasil yükseltmesinin ay içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

(Visited 85 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz