Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano ağı bu otomotiv projesi için seçildi! ADA fiyatı etkilenir mi?

Cardano ağı bu otomotiv projesi için seçildi! ADA fiyatı etkilenir mi?

Cardano tabanlı eTukTuk girişimi ilk olarak Sri Lanka'da başlayacak

Cardano dünyanın ilk otomotiv projesine ev sahipliği yapıyor ADA fiyatı etkilenir mi
Cover image via stock.adobe.com

Cardano ağının önemi, bir blockchain protokolü üzerine kurulu dünyanın ilk otomotiv projesinin başlatılmasıyla artıyor.

eTukTuk isimli projeyle, sürücüler, yolcular ve ağdaki diğer katılımcılar ödül kazanabilecekler; ayrıca projenin şarj altyapısından da yararlanabilecekler.

eTukTuk, ülkelerin temiz ve sürdürülebilir ulaşım modellerini benimsemesine yardımcı olmak amacıyla, elektrikle çalışan iki ve üç tekerlekli araçlar getirmek üzere kurulmuş bir girişim.

Start-up bunların yanısıra şarj istasyonlarını genişletmeyi de hedefliyor. Böylece gelişmekte olan ekonomiler elektrikli araçlara doğru geçişten faydalanabilecekler.

Kendini Cardano ekosisteminin elçisi olarak tanıtan Yevhen’in Twitter’da paylaştığı bir gönderiye göre, eTukTuk platformu Sri Lanka’da başlatılacak.

eTukTuk piyasaya sürüldüğünde, ülkede mevcut 1.200.000’den fazla içten yanmalı motoru (ICE) azaltmaya başlayacak. eTukTuk girişimiyle, sürücülerin kazançları yaklaşık %400 artırılacak ve Cardano ağı tüm işlemlerin güvenli ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olacak.

eTukTuk, Cardano fiyatını etkiler mi?

Protokolün eTukTuk’ta substrat blok zinciri ağı olarak kullanılması, akıllı sözleşme yeteneklerinin çok yönlü ve çeşitli sektörlerde yer alacak kadar esnek olduğunu gösterdiği için ADA açısından oldukça olumlu görülüyor.

eTukTuk protokolü, TUK tokeni tarafından destekleniyor ve kullanıcıların kripto parayı kullanması ve şirketin ulaşım tekliflerine erişmesi için, kullanıcıların ADA tokenine sahip olmaları gerekecek.

Cardano’nun bu sene içindeki Layer-2 lansmanları ve DJED stabilcoin tanıtımı dahil olmak üzere, planladığı bir takım yükseltmeleri ve yeni bir protokol sunumu bulunuyor.

Bütün bunlar, eTukTuk ve ekosistemdeki diğer gelişmelerin, yakın vadede ADA fiyatını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

(Visited 141 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel