Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano (ADA) Ocak’ta yüzde 65 yükseldi! İşte rallinin arka planı

Cardano (ADA) Ocak’ta yüzde 65 yükseldi! İşte rallinin arka planı

Cardano ADA Ocakta yüzde 65 yükseldi

Zincir üstü veri analitik firması Santiment’e göre, Cardano (ADA) fiyatının 2023’teki yükselişi balina birikiminden kaynaklanmış olabilir.

ADA balinaları, FTX’in çöküşünden bu yana en yüksek işlemlerine sahne olan ağda, önemli kıpırdanmalar gösteriyor. Bu, 100 bin ila 100 milyon ADA’ya sahip adreslerin artık kombine cüzdanlarında 8 Kasım’dan bu yana en yüksek paya sahip olmalarıyla geldi.

Santiment, 4 Şubat günü Cardano’daki 100 bin doları aşan büyük işlemlerin son 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını gözlemledi.

Santiment analistleri şöyle yazdı:

ADA fiyatı 2023’te yüzde 65 arttı ve köpekbalığı ve balina birikiminin bunda büyük etkisi oldu. 100 bin ila 100 milyon ADA tutan adresler, 8 Kasım’dan bu yana kombine cüzdanlarında en fazla parayı tutuyorlar. Bugün 100 bin dolardan fazla balina işlemleri son 12 haftanın en yüksek seviyesinde.

Tweet’teki tabloya göre ağ, 12 Kasım’dan bu yana en büyük 100 bin dolarlık işlem adedini kaydetti. Ayrıca, 1 Ocak’tan bu yana köpekbalığı ve balina adresleri tarafından 405,85 milyon ADA birikimi yapıldı.

Trendkoin verilerine göre altcoin fiyatı son 14 günde yüzde 11,3 arttı.

Cardano’nun DeFi TVL’si son birkaç ayın en yüksek seviyelerinde

Projenin etrafındaki olumlu duygu, TVL’de de görüldüğü üzere, DeFi ekosistemine de yansıyor. Cardano’nun kilitli toplam değeri veya TVL’si, şu anda DefiLlama verilerine göre 101,38 milyon dolarda olup, bu seviyeyi en son 2022 Ağustos’unda görmüştük. Staking’in dahil edilmesiyle, değer 126,81 milyon dolarla daha da yükseliyor.

İlginizi çekebilir:  8 yıl sonra aniden uyandı! Elindeki altcoin'in değerini yüzde 588 artırdı

Öte yandan Cardano DEX’lerin de Ocak ayında daha iyi performans gösterdiği görüldü. Optim Finance’ın TVL’si aylık yüzde 114 artarken, diğer DEX’ler yüzde 27 ila 81 arasında kazançlar kaydettiler.

(Visited 75 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

  • EN ÇOK OKUNANLAR

      Popüler yazılar:


    Haber Entel