Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano (ADA), Ethereum tokenlerini taşıyacak testnet'i başarıyla başlattı!

Cardano (ADA), Ethereum tokenlerini taşıyacak testnet’i başarıyla başlattı!

Cardano testnet, Ethereum token

Cardano (ADA) geliştiricisi Input Output Hong Kong (IOHK), Ethereum tabanlı tokenlerin Cardano blok zincirine geçmesine izin vermek için bir test ağının (testnet) başarıyla başlatıldığını duyurdu.

IOHK, girişimde başlangıçta merkezi olmayan yapay zeka ağı SingularityNET (AGIX) ile ortaklık kurduğunu söylüyor.

Bu ilk test ağı sürümünde, kullanıcılar SingularityNET’in AGIX tokenlerini izin verilen köprü aracılığıyla Cardano’ya ve tekrar Ethereum’a taşıyabilirler. Bu gelişme, merkezi olmayan finans (DeFi) için işlevsel bir ortam oluşturmak için blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliği sağlamada önemli bir adımdır.

Testnet, çalışan bir prototiptir ve hazır ürün olan mainnet’in önünü açar. SingularityNET CEO’su Dr. Ben Goertzel‘e göre ana ağ dönüştürücü, test ağından “yakında” piyasaya sürülecek.

IOHK’ya göre, testnet dönüştürücüsü, Ethereum’un ERC-20 tokenlerini Cardano blok zincirindeki yerel tokenlere dönüştürüyor. Bir ERC-20 tokeni, Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak ve yayınlamak için kullanılan bir standarttır.

Cardano geliştiricisi ayrıca, piyasa değerine göre altıncı en büyük blok zincirinin diğer merkezi olmayan protokollere bağlanma konusunda da çalıştığını bildirdi.

 Şu anda Cardano’yu diğer blok zincirlere bağlamak için birden fazla köprü kuruyor ve üzerinde işbirliği yapıyoruz. Bu ilk dönüştürücü, mevcut sistemde hayati bir arterdir. Bu bağlantılar ne kadar büyürse, Cardano ekosistemindeki likidite akışını artırmak için ağ etkisi o kadar yüksek olur.

(Visited 166 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,095.46 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.46 5.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54326 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 43.16 6.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382592 1.75%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.30 7.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070994 2.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.18%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.31 10.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 2.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.84 4.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3777 4.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947239 3.31%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.65 10.76%