Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriCardano (ADA) balinaları yüklerini hızla azaltıyor! Neler oluyor?

Cardano (ADA) balinaları yüklerini hızla azaltıyor! Neler oluyor?

Cardano ADA balinaları yüklerini hızla azaltıyorlar Neler oluyor

Cardano (ADA) geçtiğimiz ay yatırımcı tabanında önemli bir değişime tanıklık etti; büyük yatırımcılar ve balinalar pozisyonlarını azaltırken dizginleri küçük yatırımcılar eline aldı.

IntoTheBlock verilerine göre, 100 milyon ve 1 milyar arası ADA tutan Cardano balinalarının sayısı son 30 günde yüzde 25 azaldı.

Bunun yanısıra, 10 milyon ve 100 milyon token aralığında büyük sahiplerin sayısında bir düşüş yaşandı ki bu, zengin yatırımcıların devam eden ralli sırasında kar realize ettiklerini gösteriyor.

Sürpriz bir şekilde, aynı dönemde ADA tutan daha küçük adreslerin adedi yaklaşık yüzde 2 arttı. Bu da, mevcut rallinin piyasaya giren daha küçük yatırımcılar veya “küçük balıklar” tarafından yönlendirildiğini işaret ediyor.

Sonuç olarak, ADA fiyatı son 30 gün içinde yüzde 17 yükseldi ve bireysel yatırımcılar güçlerini sergilemiş oldu.

D7EB8932 E798 4B3B A42E 1F3A0039863B
Intotheblock

Balinalar ve zengin cepli sahipler arasındaki kar realizasyonu davranışı, birkaç şekilde yorumlanabilir.

Bir taraftan, bu durum yatırımcıların rallinin zirveye ulaştığına inandıklarını ve olası bir piyasa düzeltmesinden önce kazançlarını nakde çevirdiklerini gösteriyor olabilir. Diğer taraftan, daha küçük yatırımcıların daha fazla Cardano biriktirmek için fiyat artışından yararlanmasıyla, ekosistemdeki servetin yeniden dağıtılmasına da işaret ediyor olabilir.

Yatırımcı bileşimindeki değişim kısa vadeli volatiliteye yol açabilse de, küçük yatırımcıların artan ilgisi Cardano’nun uzun vadeli büyümesi ve benimsenmesi yolunda olumlu bir gösterge.

Cardano ekosistemi olgunlaşmaya ve gelişmeye devam ettikçe, yeni yatırımcı akışı ağın genişlemesini desteklemeye ve daha fazla tabana yayılmaya yardımcı olabilir.

(Visited 122 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  8 yıl sonra aniden uyandı! Elindeki altcoin'in değerini yüzde 588 artırdı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel