Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBybit artık 2 numaralı Bitcoin vadeli işlem borsası

Bybit artık 2 numaralı Bitcoin vadeli işlem borsası

Analistler, daha yüksek kaldıraç limitinin yanında başka faktörlerin de olduğunu söylüyor.

Bybit artık 2 numaralı Bitcoin vadeli işlem borsası

2 milyondan fazla kullanıcısı olan kripto para borsası Bybit, Skew verilerine göre açık pozisyon açısından ikinci en büyük BTC vadeli işlem borsası haline geldi.

ByBit, CME’nin koltuğuna oturdu

Açık pozisyon, bir günün sonunda piyasa katılımcıları tarafından tutulan opsiyonlar veya vadeli işlemler (futures) gibi bekleyen türev sözleşmelerinin toplam sayısıdır. Vadeli işlem piyasasındaki toplam faaliyet seviyesini ölçer.

Skew’e göre, Bitcoin vadeli işlemlerinde ByBit’in 2,48 milyar dolarlık açık pozisyonu varken, Binance hala 1 numara. ByBit ikinci en büyük BTC vadeli işlem borsası Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) koltuğuna oturdu.

A340BF9F 372C 469E AE1A A3B6DC1F25A0
Skew

Bybit’ten bir yetkili CoinDesk’e yazdığı bir e-postada şöyle yazdı:

Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar, long ve short arasındaki savaş kızıştığında yüksek likiditesi, düşük spreadi ve olağanüstü güvenilirliği nedeniyle Bybit’i seçme eğilimindeler.

Daha fazla kaldıraç, daha fazla risk

Crypto Finance AG’de trader olan Mike Schwitalla, Bybit’in CME’yi geçerek ikinci sıraya yükselmesinin bir nedeninin Bybit’in kaldıraç limitlerinin CME’ninkinden çok daha yüksek olması olduğunu ifade etti.

Stack Funds’ın kurucusu Matthew Dibb, Bybit’in BTC vadeli işlemlerde, yüksek kaldıraçlı işlemler için gidilecek adres haline geldiğini söyledi.

Bybit’in açık pozisyonu arttığında, bu genellikle bireysel yatırımcıların yüksek marj kullandıkları manasına geliyor.

Bunun diğer tarafıysa, önemli bir tasfiye günü olduğunda, Bybit’in genellikle en yüksek sayıda trader ve değer tasfiyesine (likidasyon) sahip olmasıdır.

BYBIT Banners pop up

Spekülasyonlarla ve muhtemelen birkaç işlemle

Genesis Global Trading türev ürünler başkanı Joshua Lim, traderlar arasında Bybit’in açık pozisyon açısından CME’nin yerini alması konusunda çok fazla spekülasyon yapıldığını söyledi.

Lim’e göre, 7 Nisan’da gerçekleşen ve çözülmemiş olan Bitcoin Eylül vadeli işlemlerde büyük bir artış oldu.

Eylül vadeli işlemlerinde açık pozisyon 1,9 milyar dolara kadar çıkmıştı, fakat şimdi 677 milyon dolarda.

Bazı traderlar, bunun algo (algoritmik) piyasa yapıcılarına sunulan bir borsa güncellemesiyle alakalı olduğunu, diğerleriyse yürütülen bir tür baz işlemlerinden olduğu fikrindeler.

(Visited 50 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,524.30 0.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,872.47 0.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542714 0.34%
solana
Solana (SOL) $ 41.48 1.81%
xrp
XRP (XRP) $ 0.378633 0.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.54 0.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081428 2.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.14%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.19 1.99%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.21 1.20%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.15 0.38%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.42 0.23%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347788 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.904915 1.22%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.15 0.46%