Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriDünyanın En Büyük Ethereum Madencilik Firmasının Kapanma Sebebi Ne?

Dünyanın En Büyük Ethereum Madencilik Firmasının Kapanma Sebebi Ne?

Dünyanın En Büyük Ethereum Madencilik Firmasının Kapanma Sebebi Ne?

Hash gücüne göre en büyük Ethereum madencilik hizmetleri sağlayıcısı olan Ethermine, The Merge yükseltmesi tamamlandıktan sonra sunucularını madenciler için kapatacak.

Duyuru, Ethereum’un en çok kullanılan blok zincirini bir iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına çevirecek olan ‘The Merge’ olarak adlandırılan, merakla beklenen yükseltmeden önce geldi.

Açıkça söylemek gerekirse, işlem verilerini doğrulamak için kullanılan güçlü ekran kartları, yerini Ethereum doğrulayıcılarına bırakacak. Bu da ETH madenciliği yapmanın artık mümkün olmayacağı anlamına geliyor. Bu doğrulayıcılar, Ethereum blok zincirini etkin bir şekilde güvence altına alacak ve ağdaki verileri doğrulayacak.

Ethermine bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu geçişin bir sonucu olarak, Ethermine ETH madencilik havuzu, Proof-of-Work madencilik aşaması sona erdikten sonra sadece geri çekme moduna geçecek.

Madenci panosunda bir geri sayım sayacı görünecek ve kullanıcılar, sayaç sıfırlanana kadar ETH madenciliği yapabilecekler. Bu noktada şirket ek olarak şunları aktardı:

Tüm Ethermine stratum sunucuları kapatılacak ve madencinizi artık Ethermine ETH havuzuna bağlayamayacaksınız.

Yükselmeden birkaç gün sonra Ethermine, ödenmemiş bakiyeler için madencilerine otomatik bir ödeme yapacak. Şirket ayrıca Ağustos ayında ETH sahiplerinin kripto paralarını yatırabilecekleri ve getiri elde edebilecekleri bir Ethereum stake havuzu başlattı.

Güncelleme gerçekleştikten sonra, 10 milyar doların üzerinde madencilik ekipmanına sahip bir milyon kadar insan, şimdiye kadar Ethereum madenciliği yapmak için kullandıkları ekran kartlarını (GPU) devre dışı bırakmak zorunda kalacak.

ETH madenciliği, son birkaç yılda  milyar dolarlık bir endüstriye dönüşmüştü. Madencilik, hash kodlarını daha önce çözene kripto para olarak ödül dağıtılan bir sistemdir. Ethermine gibi madencilik havuzları, ödülleri madenciler arasında dağıtmadan önce ETH kazanma olasılığını artırmak için bir grup madencinin bilgi işlem gücünü toplar. Havuzlar genellikle hizmetlerini sağlamak için bir ücret alır.

(Visited 113 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz