Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriVitalik Buterin: Terra LUNA balinaları değil, küçük yatırımcıları korumalı!

Vitalik Buterin: Terra LUNA balinaları değil, küçük yatırımcıları korumalı!

Vitalik Buterin: Terra LUNA balinaları değil, küçük yatırımcıları korumalı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, abluka altındaki Terra LUNA projesinin, geri ödeme planının bir parçası olarak önceliği küçük yatırımcılara vermesi gerektiğini düşünüyor.

Bilindiği gibi, Terra eko-sistemi bir ölüm sarmalına maruz kaldı. Bu durum da LUNA’nın yüzde 100 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Bununla birlikte Terra USD (UST) stabilcoin’in USD sabitini de kaybetmesine neden oldu. Yazının yazıldığı sırada ise 0.16 dolar olarak fiyat seviyesinde.

 

Terra Luna kurucuları geri ödeme yapacak

LUNA ve UST yatırımcıları önemli kayıplardan yaşarken, topluluk şimdi ekosistemi yeniden kurmanın ve mali açıdan yanan pek çok insana potansiyel olarak rahatlama sağlamanın yollarını arıyor.

Topluluğun önerilerinden biri; – UST dolar endeksinin kademeli olarak sabitlendiği varsayılarak ilk önce küçük UST yatırımcılarının tüm ilk mevduatlarının (getiri değil) tümünü geri ödemek ve “genel moral ve duyarlılığı büyük ölçüde iyileştirerek”, daha büyük yatırımcıları nasıl sıralayacaklarını belirlemek oldu. Ödemenin 1 milyar ila 1,5 milyar dolar arasında değişeceği tahmin ediliyor.

Vitalik Buterin, 15 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden bu fikre destek vererek, paraya ihtiyacı olan  küçük yatırımcılar üzerinde yoğunlaşarak, balinaların zararla başa çıkmaları gerektiğini belirtti.

Projenin yeniden inşa edilip edilemeyeceği veya yatırımcı kayıplarını telafi etmek için geçici bir canlanmayı hedefleyip hedeflemeyeceği, ne kadar zor olursa olsun şu an için hala belirsiz. Ayrıca Buterin’in yorumlarıyla ilgili teklifin hafta boyunca güncellendiğini belirtmekte fayda var.

Vitalik Buterin

Ekosistemi canlandırmak için yeni fikirler üretiliyor

Öte yandan online platformlarda dolaşan bir başka fikir; “TERRA 2” olarak adlandırılan Terra blok zinciri için bir hard fork yükseltmesi geliştirerek UST’yi sabitine geri getirmek için bir likidite havuzu başlatmak.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, hafta sonu boyunca bu fikri değerlendirerek bunun sadece “hayalperest bir düşünce” olduğunu belirtti.

LUNA ve UST çöküşünden önce, Luna Foundation Guard yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) bulunduruyordu ve CZ, UST’yi yeniden inşa etmek için havuz fikrine atıfta bulunarak rezerv olarak kullanılması gereken tüm BTC’ler’in nerede olduğunu sordu.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon – geçen haftanın sonlarında online oldu ve – “ağ sahipliğini” sıfırlayarak topluluğa 1 milyar LUNA tokeni dağıtmak için Terra blok zincirinin yeniden yapılandırılmasını önerdi.

Önerilen “Terra Ekosistemi Canlandırma Planı”, kripto topluluğundaki popüler isimler tarafından tartışılırken Dogecoin kurucularından Billy Markus, Kwon’un sektörden ayrılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Başarısız protokollerin kurbanlarına ödeme yapmak istiyorlarsa, yeni kurbanlardan gelen paraları kullanmak yerine, yatırımcılardan topladıkları parayı kullanmalılar.

(Visited 300 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,306.22 0.69%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,066.91 2.47%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.454396 1.40%
solana
Solana (SOL) $ 33.25 2.99%
xrp
XRP (XRP) $ 0.316512 1.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.80 1.55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066612 0.35%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.92%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.36 1.53%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.16 2.10%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.95 3.91%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.57 0.71%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.312572 3.59%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.489492 7.82%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.31 0.60%