Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBTC'yi erken benimseyenlere göre bu meme coin liderden daha üstün!

BTC’yi erken benimseyenlere göre bu meme coin liderden daha üstün!

BTC'yi erken benimseyenlere göre bu meme coin liderden daha üstün!

Bitcoin’i ilk benimseyenlerden biri olan Roger Ver, son röportajında, meme coin Dogecoin‘in BTC’den daha üstün olduğuna inandığını söyledi.

Bitcoin ve meme coin DOGE’u kıyaslayan Roger Ver, Bitcoin’den daha ucuz ve güvenilir olduğuna inandığı için bu karşılaştırmayı yaptı.

Aslında Ver, Dogecoin’in potansiyel olarak dünyanın en çok kullanılan para birimi olabileceğine inanıyor ve bu da Elon Musk’ı yansıtıyor.

2011 yılında Bitcoin ve Bitcoin ile ilgili şirketlere yatırım yapmaya başlayan 43 yaşındaki girişimci, orijinal amacından saptığını iddia ederek bu sefer de Bitcoin’i de hedef aldı.

Daha önceki savunmaları nedeniyle “Bitcoin Jesus” takma adını kazanmıştı. Daha sonra ise durgun blok boyutunun benimsenmeyi engelleyeceğini ve lider kripto para biriminin ölümüne neden olacağını tahmin etti. Bu, topluluk içinde bir sürtüşmeye yol açtı ve Ağustos 2017’de yayına giren “Bitcoin Cash” hard forku’nun yaratılmasıyla sonuçlandı.

İlk başarısına rağmen, Bitcoin Cash, şu anda piyasa değerine göre 26. sırada yer alarak ilgisizlikle karşı karşıya kaldı.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçmişte kripto para birimini övdükten sonra Bitcoin Cash’in başarısız olduğunu kabul etti.

Bu altcoinleri tutuyor

Ver, Bitcoin Cash maksimalisti olmadığını söylüyor ve Dogecoin ve XRP de dahil olmak üzere çok sayıda altcoin tuttuğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, en büyük Bitcoin formunun yıllarca süren ciddi düşük performansa rağmen dünyanın baskın para birimi haline gelebileceğine inanıyor.

Öte yandan Ver, kısa süre önce bir yıl aradan sonra Twitter’a geri döndü. En son tweet’inde, sıradan insanlar da saklama cüzdanı kullanmaya başlarsa, Bitcoin’in devrimci özelliğini kaybedeceğini savundu.

(Visited 258 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Solana (SOL) 2023'te iyileşebilir mi?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel