Ana SayfaAltcoin HaberleriDikkat! Bu kripto paranın işlem hacmi bugün 3 kat arttı

Dikkat! Bu kripto paranın işlem hacmi bugün 3 kat arttı

Crypto.com borsasının tokeni Cronos (CRO), son duyuru ve gelişmeler nedeniyle etkileyici bir rallide

Dikkat Bu kripto paranın işlem hacmi bugün birden 3 kat arttı
Cover image via stock.adobe.com

Crypto.com borsasının kripto para birimi olan Cronos’un (CRO) fiyatı yükselmeye devam ederken, 11 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

2022’de tüm zamanların en düşük seviyesini görmesinden sonra, token yüzde 51’den fazla artarak, 2 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine ulaştı.

Borsanın geçtiğimiz cuma günü personelini %20 azalttığını duyurmasının ardından, şirketin çöküşün eşiğinde olduğuna dair artan endişelere rağmen, CRO son 24 saatte 0,083 dolarlık aylık zirvesine ulaştı.

 

Kripto parayı çevreleyen boğa hissi

Cronos ekosisteminde artan aktivitenin doğrudan bir sonucu olarak CRO’nun fiyatı da artıyor.

Piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla %9,87 artarak 2 milyar dolara ve %301 artışla 94 milyon dolara ulaştı. Yazım anında 0,0822 dolar seviyesinde bulunan CRO fiyatı, haftalık %29 ve günlük %11’5’lik bir artış yaşadı.

İstatistikler CRO’ya olan artan yatırımcı ilgisini açıkça gösteriyor.

Diğer taraftan DeFiLlama verilerine göre, önemli Cronos dApp’lerinde kilitli toplam değer (TVL) de istikrarlı bir şekilde artıyor. Örneğin, geçen hafta VVS Finance TVL’sinde %12’lik bir artışa tanık olundu. Benzer şekilde, MM Finance, Single Finance, Beefy ve Veno Finance için TVL %20’den fazla arttı.

Crypto.com’un sürdürülebilirliğe odaklanması

Sürdürülebilirlik kavramı kripto endüstrisinde giderek daha önemli hale geliyor.

Ethereum, enerji sarfiyatını azaltmak ve çevreye zararını azaltmak için geçen yıl Proof of Stake mekanizmasına geçiş yaptı. Bu trend, diğer blok zincirleri ve protokolleri tarafında da karşılık buluyor. Bunlardan en sonuncusu, Crypto.com’un doğrudan karbon emisyonlarını nötralize etmek için Climeworks ile yaptığı sekiz yıllık karbon giderme anlaşması. CRO’nun fiyatı, 16 Ocak’ta yapılan bu duyurunun ardından büyük bir artış gördü.

2021’de platform, çevre konusunda ilk halka açık taahhüdünü yapmıştı. O zamandan beri şirket, karbon temizleme hizmeti sağlayıcıları, kamu kurumları ve hatta Shopify gibi iş ortaklarıyla birlikte çalışarak karbon emisyonlarını azaltmak, ölçmek ve planlamak için çalışıyor.

(Visited 301 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz