Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBu altcoin projesi Genesis’in alacaklısı çıktı! 13 milyon dolar borç vermiş

Bu altcoin projesi Genesis’in alacaklısı çıktı! 13 milyon dolar borç vermiş

Stellar Development Foundation'ın iflas sürecindeki kripto borç verme şirketinin en büyük alacaklıları arasında olduğu ortaya çıktı

Bu altcoin projesi Genesisin alacaklısı çıktı 13 milyon dolar borç vermiş

Stellar projesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen bir kuruluş Stellar Development Foundation, iflas sürecindeki kripto borç verme şirketi Genesis’in en büyük alacaklıları arasında yer aldı.

İflas dosyasına göre Stellar Geliştirme Vakfı’nın Genesis’ten 13 milyon dolarlık bir alacağı bulunuyor.

Vakıf, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, 2022’de şirkete yaklaşık 13 milyon dolar borç verdiğini doğruladı, ancak meblağın varlıkları içinde önemsiz bir yer tuttuğunu belirtti.

Stellar Geliştirme Vakfı’ndan bir yetkili şöyle konuştu;

Alacak, hazinemizin önemsiz bir bölümünü temsil ediyor ve operasyonlarımızı hiçbir şekilde etkilemiyor.

Web sitesinde yazdığı üzere, Stellar Geliştirme Vakfı, Stellar’ı tanıtmak ve geliştirmek için kullanılmak üzere 30 milyar XLM’ye sahip. Mevcut fiyatlarla, vakfın hazinesinin değeri 200 milyon doların üzerinde.

Genesis’in bulaş riski

Vakıf, iflas olayını nispeten az bir zararla atlattığını iddia etse de, bir ekosistem fonunun varlıklarının bir kripto borç verme şirketiyle karışması, söz konusu iflas vakasının bulaşmasının ne kadar yaygın olabileceğinin gösteriyor.

İflas dosyasına göre şirketin, Stellar Geliştirme Vakfı da dahil en büyük 50 alacaklısına 3,5 milyar dolar borcu bulunuyor.

(Visited 122 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance Labs potansiyel gördüğü projeleri açıkladı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz