Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBu altcoin bir haftada yüzde 177 sıçradı

Bu altcoin bir haftada yüzde 177 sıçradı

Bu altcoin bir haftada yüzde 177 sıçradı

Küçük değerli bir altcoin, geçen hafta yaklaşık yüzde 177 gibi etkileyici bir oranda artarak kripto piyasasından çok daha iyi performans gösterdi.

Hedge fonu’nun altcoini

Numeraire (NMR) bir veri bilimci ağı tarafından oluşturulan San Francisco merkezli bir hedge fonu olan Numerai’nin tokenidir.

Piyasa değeri bakımından 151. sıradaki kripto paranın fiyatı, yazım esnasında yedi gün önceki 9,22 dolardan 23,62 dolara geldi. Token, Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 93,15 dolardan hala oldukça düşük durumda.

Numerai nedir?

Numerai, geliştiriciler ve veri bilimcilerinin gelişmiş güvenilirliğe sahip makine öğrenimi modelleri oluşturmalarına olanak sağlayan Ethereum tabanlı bir platformdur.  Platformun ana hedefi, veri bilimi alanına merkeziyetsizliği getirerek, geliştiricilerin makine öğrenimi tahmin modelleri tasarlama konusunda rekabet etmelerini sağlamaktır.

2015 sonunda kurulan Numerai, geleneksel hedge fonlarından farklı olarak, borsaya katılmak için turnuva katılımcılarının ürettiği veri ve tahminlere dayanıyor.

Numeraire tokeni, katılımcıların borsayı tahmin etmek için soyut finansal verilere dayalı makine öğrenimi modelleri oluşturmak için rekabet ettiği Numerai Turnuvasını güçlendirmek için stake edilebiliyor.

NMR ayrıca, bilgi kaynaklarının tekliflerini paylaştırmasını gerektirerek çevrimiçi verilere olan güveni artırmayı amaçlayan staking protokolü Erasure’e de destek sağlıyor.

Bir hedge fonu tarafından piyasaya sürülen ilk kripto para NMR’nin ana faydalarından biri, modelleri Numerai turnuvasında iyi performans gösteren veri bilimcilerine verilmesidir. Daha fazla turnuvaya katılan oldukça, token daha değerli hale gelir.

Ayrıca, turnuvadaki modeller, katılan projelerin ortaya koyduğu sonuçlara göre Numerai’nin borsa işlemlerine aktif olarak katılmasını sağlıyor.

Kripto paranın fiyatındaki yükselişe neyin sebep olduğu henüz belirsizliğini korurken, geliştiriciler geçtiğimiz hafta Numerai’nin turnuvalarda yaklaşık 1 milyon NMR’ye sahip olduğunu duyurmuşlardı.

 

(Visited 206 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,515.57 6.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,889.58 11.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537015 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 44.01 10.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38131 4.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.37 7.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07169 4.66%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.98%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.54 4.82%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.02 7.52%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.17 8.16%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.82 5.29%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.366342 6.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937201 5.26%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.89 10.47%