Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBTC Yükselişinin Önündeki Engel 'Sahte Arz' Mı?

BTC Yükselişinin Önündeki Engel ‘Sahte Arz’ Mı?

BTC Yükselişinin Önündeki Engel 'Sahte Arz' Mı

Custodia Bank‘ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, BTC fiyatının önceki döngüde altı haneli seviyelere yakın bir yere ulaşması gerektiğini söyledi.

Long’a göre bu seviyeye ulaşılamamasının nedeni kağıt Bitcoin‘lerin yarattığı sahte arz.

BTC’nin 21 Milyonluk Sınırlı Arzı Etkisiz Hale Gelebilir

Bitcoin’in sınırlı arza sahip olması varlığı değerli yapan özelliklerinden biridir. Arz kıtlığı, BTC’yi altın ve diğer geleneksel hisse senetlerinden daha değerli kılar.

CNBC ile röportaj yapan New York Menkul Kıymetler Borsası’nın eski başkanı Thomas Farley, Bitcoin’in sınırlı arzının önemli bir özellik olduğunu söyledi.

Robert Breedlove’ın “What Is Money” podcast’i ile yaptığı röportajda ise Long, kağıt Bitcoin’in sahte bir BTC arzı yarattığını ortaya attı.

Bununla birlikte, Caitlin Long’un açıkladığı gibi, Bitcoin’in finansallaşması, sınırlı arzı etkisiz hale getirebilir. Long’a göre, kağıt Bitcoin veya IOU’lar (borcu kabul eden senet) gerçek talebi sahte bir arzla karşılıyor.

Merkezi Borsalar Güvenilir Değil

Long, tüm IOU’lar birleştirilirse, vadedilen toplam Bitcoin miktarının bugün mevcut olan Bitcoin miktarından daha fazla olduğunu söyledi. Çünkü, bugüne kadar toplamda 19.1 milyondan fazla Bitcoin çıkarıldı.

Long, Bitcoin aracılarının ve varlığı finansallaştırmanın, fiyat için bir tehdit oluşturduğuna da dikkat çekti.

Ayrıca, BTC ticaret piyasasındaki aracıların niyetini sorgulayan Long, bir zamanlar kripto borsalarının bir kullanıcısı olduğunu da ekledi. Son olarak, Mt. Gox saldırısından sonra merkezi borsaların güvenilir olmadığını söylerek sözlerini bitirdi.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel